Які питання стали головними на засіданні “Рамштайн” і що очікувати Україні — розбір експерта

Володимир Зеленський і Рустем Умеров на засіданні "Рамштайн". Фото: president.gov.ua

На черговому засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” Київ озвучив амбітні цілі, зосередивши увагу союзників на посиленні протиповітряної оборони (ППО), розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) та використанні далекобійних засобів. Про це сьогодні, 6 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук Олексій Буряченко.

“Якщо на засідання “Рамштайн” поїхав президент Володимир Зеленський, то Україна ставить перед собою максимально амбітні та серйозні цілі. Так, на тлі обстрілу мирних міст та трагедії у Полтаві, ми знову звертаємо увагу наших союзників на необхідність покращення нашої протиповітряної оборони”, — сказав він.

Як він зазначив, у цьому питанні вже є просування, зокрема передача комплексу Patriot Румунією та передача восьми систем IRIS-T Німеччиною.

“До того ж, союзники України та наша сторона, включаючи Рустема Умєрова (міністр оборони України, — ред.) та президента Зеленського, у своїх публічних висловлюваннях наголошують на необхідності посилення системи ППО України перед настанням холодів. Немає сумнівів, що Росія продовжуватиме обстрілювати енергетичну інфраструктуру. Тому посилення ППО є нагальним питанням засідання “Рамштайн”, — каже Буряченко.

Друге питання порядку денного засідання у форматі “Рамштайн” — посилення оборонно-промислового комплексу України.

“Тут, звісно, все досить засекречено. Але те, що ми вже можемо сказати, Сполучені Штати виділили близько 200 мільйонів доларів на закупівлю компонентів для виробництва БпЛА прямо в Україні, тобто з повною локалізацією. Це надзвичайно важливо, тому що, по-перше, створюються робочі місця, а найголовніше — наше виробництво не залежить від наших партнерів”, — наголосив політолог.

На його думку, все ж таки найголовніше питання, розглянуте на засіданні, — це отримання дозволу на використання далекобійних засобів для ударів углиб території Російської Федерації.

“Ми бачили зустріч міністрів закордонних справ на рівні ЄС, отримали підтримку більшості країн Євросоюзу, а також реакцію Британії, яка була готова допомогти нам у цьому питанні. Однак чекали на рішення від партнерів через океан — Сполучених Штатів. Після обстрілу Полтави політична еліта США та експертна спільнота почали тиснути на своїх політиків, щоб отримати такий дозвіл. Це також було головним питанням візиту української делегації до США. Сподіваємося, що ми зможемо отримати колективне політичне рішення щодо вирішення таких ударів за результатами засідання “Рамштайн”, — підсумував Олексій Буряченко.

Читайте також: Якщо Путін не матиме успіхів на Донеччині, він не матиме успіхів ніде й ні в чому, — Зеленський до учасників “Рамштайну”

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський сьогодні, 6 вересня, прибув із візитом до Німеччини, де взяв участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України на авіабазі “Рамштайн”.

Прямий ефір