Які наслідки несе присвоєння статусу “іноземного агента” для громадян РФ, розповіла журналістка

Ілюстративний колаж: lotofsense.com

Для тих, хто залишається в межах Російської Федерації, надання статусу так званого “іноземного агента” може стати суттєвим випробуванням, особливо якщо виникають питання, пов’язані з майновими та юридичними зобов’язаннями. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла російська журналістка, директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

“Комусь абсолютно все одно, і юридичних наслідків це не має. А для когось це дійсно важке випробування. Насамперед для людей, які перебувають усередині Росії, які ще не виїхали, або з різних причин не збираються виїжджати. Причини можуть бути абсолютно різні, зокрема і, на мій погляд, цілком поважні”, — сказала вона. 

Як приклад, журналістка навела ситуацію з продажем нерухомості, що розташована на території Росії.

“Якщо ти “іноземний агент”, ти не можеш цього зробити. Так, у тебе можуть бути серйозні проблеми, якщо ти не здав вчасно звітність, — на тебе порушать кримінальну справу і нерухомість може бути просто заарештована. Також може бути проблематично, якщо в тебе є якісь зобов’язання перед людьми, перед співробітниками. Якщо нічого цього немає, то і, що називається, живи спокійно, з гордо піднятою головою, але якщо є, це проблема”, — розповіла вона.

За словами Романової, отримати статус “іноземного агента” можна навіть за те, що у вас є знайомий, уже визнаний “іноагентом”.

“Багато хто так і отримує, просто за факт знайомства або за переказ грошей “іноагенту” або від “іноагента”, — це абсолютно запросто. Наприклад, можна зробити переказ своїй бабусі, і бабусю можна призначити “іноагентом”. Це не кажучи вже про співробітників, оскільки співробітники “іноземного агента” теж вважаються “іноагентами”, — підсумувала Ольга Романова.

Читайте також: Список “іноагентів” у РФ зростає щоп’ятниці: як працює механізм сталінського штибу, розповів Подрабінек

Нагадаємо, у п’ятницю, 15 вересня, російське Міністерство юстиції внесло до реєстру “іноземних агентів” публіциста і політтехнолога Станіслава Бєлковського та журналіста Іллю Шепеліна. Також до цього списку занесли Євгена Кочегіна, колишнього координатора штабу Олексія Навального у Волгограді, Кирила Сєдова, ведучого “Ходорковський Live”, і військового експерта Юрія Федорова.

Усі вони, вважає Мін’юст РФ, нібито поширювали недостовірну інформацію про політику Кремля, виступали проти так званої “спеціальної військової операції” в Україні та поширювали матеріали “іноземних агентів” або працювали на них.

Прямий ефір