Україна продовжує евакуацію громадян із зон бойових дій. Українці можуть звернутися до волонтерів і військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ) по допомогу. Переселенці гарантовано отримають соціальні виплати, їм надають можливість знайти роботу на новому місці. На відміну від російських окупантів, влада України надає своїм громадянам підтримку та соціальні гарантії. Про це сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив правозахисник Павло Лисянський.
“Сьогодні евакуацією займаються як військові, так і цивільні. Є спеціальні військові підрозділи, які вивозять людей прямо з гарячих точок. Неодноразово віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук говорила, що для переселенців є соціальні гарантії та фінансові виплати”, — сказав він.
Правозахисник звернув увагу, що Україна виплачує роботодавцю додаткові фінанси, коли він бере на роботу внутрішньо переміщеного громадянина.
“Також роботодавець компенсує комунальні послуги. Тобто можна знайти житло і роботу. Що стосується інших країн, теж без проблем: людина може виїхати в іншу країну, знайти там собі роботу. Потім без проблем може приїхати назад. Необхідно пам’ятати, що перебуваючи в зоні бойових дій, людина ризикує потрапити в окупацію, ніхто від цього не застрахований”, — підкреслив він.
Лисянський наголосив, що російська окупація і поняття “закон” — протилежні. Тому, коли в українському населеному пункті опиняються росіяни, вони можуть забрати насильно дитину, відправивши її до дитячого будинку, а чоловіка примусово мобілізувати та відправити на фронт проти України.
“Відправлять “гарматним м’ясом” розміновувати мінні поля, а дітей навчатимуть пропаганди. У них розроблена спеціальна програма як на окупованих територіях, так і на території Росії. Наприклад, система козачих кадетських корпусів, де дітям промивають мізки. Якщо батьки відмовляються вести на таку освіту в офіційну школу, їх позбавляють батьківських прав”, — розповів правозахисник.
Він акцентував, що в Україні в людей є права і гарантії, є підтримка від держави, є підтримка від міжнародних організацій.
“Найголовніше — у ваших дітей є майбутнє. У Росії цього немає. Щойно людина опиняється поза українським правовим полем, вона опиняється в зоні беззаконня. Там ніхто не гарантує ні життя, ні права, нічого. Російські окупанти просто руйнують життя людини, її побут, і, природно, вони не зважають на її права”, — підсумував Павло Лисянський.
Читайте також: Україна закликає громадян евакуюватися з небезпечних зон: які умови нададуть натомість (ВІДЕО)