Нідерланди можуть відправити миротворців в Україну в разі укладення мирної угоди з Росією. Парламент країни схвалив відповідну резолюцію. Партнери Києва активно обговорюють надання надійних гарантій безпеки Україні. Іноземний військовий контингент може стати частиною цих гарантій безпеки, вважає президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.
Україні не потрібні гарантії безпеки від Росії, їй потрібен захист від агресора, заявив президент України. Коли обговорюватимуть умови мирної угоди, тоді й можна буде говорити про те, що Російська Федерація винна Україні, зауважив Володимир Зеленський. А поки що Києву необхідні швидкі рішення, зокрема щодо гарантій безпеки. І вони залежать виключно від партнерів Києва — країн-членів Північноатлантичного альянсу.
“Або… Ми сказали, що або: наша армія мільйонна, фінансування цієї армії, зброя для цієї армії, ППО. Тотальний ППО-захист, який є не в росіян, не в європейців, який є виключно в американців, у президента Трампа. Захист ППО — це виключно від них. І це важливо. І контингент від тих країн, які хочуть, які здатні якийсь час, якийсь термін стояти в наших містах, на наших кордонах, на контактних лініях”, — сказав Зеленський.
Спецпредставник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог неодноразово заявляв про необхідність надання Києву надійних гарантій безпеки. Одна з цілей його візиту в Україну — почути аргументи української сторони та передати інформацію президенту Сполучених Штатів.
“Ми розуміємо необхідність гарантій безпеки. Частина моєї місії — слухати. Потім повернуся до США, поговорю з президентом Трампом, секретарем Рубіо та рештою команди, щоб бути впевненими, що ми все правильно розуміємо”, — повідомив Келлог.
Для американської сторони проведуть брифінги з військовим командуванням України, щоб партнери могли оцінити реальну обстановку на полі бою, повідомили в Офісі президента України. Важливо, щоб представник президента США з питань України та Росії отримав повну та об’єктивну інформацію про ситуацію на фронті, наголосив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак під час зустрічі з Кітом Келлог.
“Росія продовжує застосовувати інформаційні маніпуляції та прагне посіяти розкол серед партнерів нашої країни. Саме тому важливо дотримуватися принципу “нічого про Україну без України”, який залишається ключовим у міжнародних переговорах”, — йдеться в публікації Офісу президента України.
Європа готова надати Україні гарантії безпеки, навіть якщо Сполучені Штати не зможуть зробити те саме, заявила очільниця Європарламенту Роберта Мецола. ЄС уже мобілізував 48,5 млрд євро на військову допомогу Києву і продовжує зміцнювати обороноздатність України. Мецола зазначила, що ситуація потребує постійного перегляду, і Брюссель готовий розширювати гарантії безпеки для Києва.
“Отже, ми вже діємо, але, звісно, маємо оцінювати ситуацію і бути готовими надати всі необхідні гарантії безпеки, щоб забезпечити тривалий мир”, — сказала вона в інтерв’ю “РБК-Україна”.
Війна Росії проти України не повинна завершитися на умовах, які дадуть змогу Російській Федерації й надалі дестабілізувати Європу, заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі. Канада готова допомогти Україні в забезпеченні тривалого і стійкого миру.
“У нас були розмови з європейськими союзниками в ЄС. У мене були розмови й у Франції. Я зустрічалася з багатьма європейськими колегами, і ми говорили, що хочемо бути частиною цих розмов про гарантії безпеки. Ми хочемо бути частиною розмов, пов’язаних із залученням більшої кількості канадців до захисту України”, — заявила вона.
Однією з таких гарантій безпеки для України може стати миротворча місія, до складу якої увійдуть військовослужбовці з країн-партнерів Києва. Європейські лідери активно обговорюють можливий мандат цієї місії. Вашингтон ідею розміщення європейських миротворців на території України підтримує.
“Якщо європейці хочуть це зробити, то це чудово. Я повністю за. Якщо вони хочуть це зробити, я думаю, це буде чудово. Я знаю, що Франція згадувала це, інші згадували це. Велика Британія згадувала це. Якщо ми укладемо мирну угоду, я думаю, що з погляду Європи нам не доведеться розміщувати там війська, тому що, ви знаєте, ми дуже далеко. Але мати там війська було б нормально. Я б узагалі не заперечував проти цього”, — висловив свою думку президент США Дональд Трамп.
Євросоюз і Велика Британія можуть направити в Україну до 30 тис. миротворців, підрахували в The Washington Post. За інформацією джерел видання, зараз партнери Києва готові забезпечити кілька бригад для потенційної дислокації в Україні. При цьому не передбачається, що миротворці опиняться на лінії зіткнення. Вони мають бути готові до демонстрації сили, якщо російські війська спробують відновити війну проти України.
Читайте також: Ми хочемо закінчити війну цього року, — Зеленський