Яке озброєння може отримати Україна від Японії, перелічила Гриценко

Аліна Гриценко. Скріншот: uatv.ua

Оборонна промисловість більшою мірою в Японії спрямована на внутрішнє споживання. Однак Україна може отримати від Токіо танки, гаубиці та зенітно-ракетні комплекси (ЗРК). Про це сьогодні, 9 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

За її словами, Японія має низку серйозних обмежень, які не дозволяють їй передавати озброєння сторонам, що воюють, і вони намагаються зараз це змінити.

“Потрібно розуміти, що це відбувається не виключно з бажання допомогти Україні. Це відбувається, зокрема, і для того, щоб якимось чином зробити якийсь буст своєї оборонної промисловості, яка серйозно залежить від американської сторони. Японці дуже зацікавлені в тому, щоб постачати своє озброєння іншим країнам, те, яке вони можуть поставити. Тому що насправді в Японії не так вже й багато позицій озброєння, яке вони могли б нам запропонувати”, — сказала Гриценко.

Зокрема, можна говорити про деякі реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), вертольоти, літаки рятувальні, зокрема, про катери.

“Але в них не так багато озброєння, яке могло б справді нам стати в пригоді. Оскільки їхня оборонна промисловість модернізована, сучасна, але все-таки спрямована на внутрішнє споживання. З огляду на те, що в них є ще й дві серйозні загрози в регіоні у вигляді Китаю плюс КНДР, а тепер ще й загострюються відносини з Російською Федерацією, з якою в них територіальний конфлікт за північні території, за Курильські острови. Не так вже й багато вони можуть нам запропонувати”, — каже консультантка.

Але з того, що Японія може запропонувати, на думку Гриценко, Україна може, наприклад, розраховувати на озброєння, яке найближчим часом буде списано або утилізовано.

“Це, зокрема, танки Type 74, тому що там можуть використовуватися снаряди ті самі, що і в Leopard 1. Це 155-мм гаубиці FH70, і низка, наприклад, ЗРК Hawk, які теж найближчим часом сили самооборони Японії планують списувати, але нам вони можуть стати в пригоді. У цьому плані Японія може теоретично стати одним із найбільших донорів допомоги. Але не потрібно забувати і про Південну Корею, від якої ми також, за деякими даними, отримуємо певні озброєння через треті країни”, — розповіла головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень.

Читайте також: “Японія сповнена рішучості підтримувати Україну”: підсумки візиту міністерки закордонних справ Камікави та заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Гриценко розповіла, що для Японії підтримка України — головним чином іміджеве питання. Тому що Японія претендує на статус не просто регіонального лідера в Азії, а на статус однієї з провідних країн світу нарівні зі США, Великою Британією та іншими країнами G7 (“Великої сімки”). Київ може розраховувати з боку Токіо на екологічну, економічну, фінансову, торговельну підтримку.

Читайте також: Японія зацікавлена в Україні як у “воротах” до Євросоюзу і у розвитку економічних відносин, — Гриценко

Прямий ефір