Докази участі регулярної армії КНДР (Корейської Народно-Демократичної Республіки, Північної Кореї) у війні проти України у вигляді військовополонених — важливий аргумент для тиску на Пхеньян і Москву. Але проблема ускладнюється тим, що має бути відповідна реакція українських партнерів для того, щоб дати певні сигнали Північній Кореї та Росії, що їхні загарбницькі плани не повинні тривати. На жаль, на цей час такої реакції немає. На цьому сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентувала експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“Для Києва дуже важливим було довести, що у війні Росії проти України беруть участь воїни, які належать до регулярної армії Північної Кореї. Тобто не добровольці, тим більше не представники меншин Росії, як РФ намагається це показати, а армія Кім Чен Ина. Дані нашої розвідки та розвідки Південної Кореї давно показували про переміщення північнокорейських солдатів на територію РФ. Проте доказ у вигляді живих людей і отримана від них інформація буде дуже важливим джерелом для того, щоб продемонструвати залучення Північної Кореї до війни на боці Росії та розширення географії цієї війни шляхом участі північнокорейських військ”, — так експертка з питань Східної Азії прокоментувала інформацію про взяття в полон Силами оборони України двох північнокорейських солдатів.
Водночас вона зазначила, що з боку партнерів України має бути відповідна реакція на участь північнокорейських військових у війні Росії проти України, якої, на жаль, немає.
“На жаль, ми не бачимо реальної реакції. Якби вона була, то солдати Північної Кореї не брали б участі у війні Росії проти України. А насправді хотілося б побачити дієву реакцію. Наприклад, судячи зі слів полонених північнокорейців, їх відправляють до РФ військовими кораблями. Тому хотілося б блокування кораблів — неможливості переміщення військових і військової зброї морськими водами. Хочеться більш жорсткої реакції світової спільноти, тому що Росія порушує всі можливі резолюції, які вона підтримала. Але світова спільнота мовчить. Як країни, які знаходяться на Корейському півострові, так і західні країни”, — констатувала магістр зовнішньої політики.
За її словами, багато західних країн говорять про підтримку України та навіть є зауваження в бік Росії, що вона повинна припинити залучення третіх країн у війну проти України, але ця реакція дуже слабка.
“На відміну від Північної Кореї, вони бояться відправляти своїх миротворців, своїх військових в Україну. Згадаймо ситуацію з дозволом бити далекобійною зброєю по військових об’єктах на території РФ. Це небажання ескалувати ситуацію працює на боці Росії та Північної Кореї. На жаль, прихід Дональда Трампа до влади в США теж мало що вирішить — ми не побачимо дуже жорсткої реакції на взаємодію. Тому що Трамп налаштований на переговорний процес як із Північною Кореєю, так і з Росією. На жаль, фактор Північної Кореї, фактор Корейського півострова і вплив Путіна на Північну Корею буде відігравати роль у ширшому переговорному процесі щодо світової архітектури та світового устрою, який вестимуть між собою Трамп і Путін”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: У північнокорейських солдатів є російські військові квитки, які їм видали ще восени, — аналітик