У Росії з імпортозаміщенням є і будуть значні труднощі. Завдяки російській корупції та діям санкцій. Про це сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла очільниця напряму мінімізації корупційних ризиків у санкційній політиці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Агія Загребельська.
“Завдяки російській корупції, імпортозаміщення, про яке в РФ говорять років 10, а віз і нині там. Скільки вони намагалися у себе налагоджувати верстатобудування, це закінчувалося тим, що вони розпилювали заводи на металобрухт. На сьогодні імпортозаміщення залишається тільки на словах, з одного боку, з іншого боку, на якихось рахунках, де російські високопосадовці зберігають свої гроші, отримані як відкати з цього імпортозаміщення. Потроху воно відбувається, вони намагаються це робити, але неможливо, коли ти десятиліттями займався крадіжками власного бюджету, за два роки одразу стати сильним, уміти виробляти те, що виробляють США, Франція, Японія тощо. Це тривалий процес”, — сказала вона.
Плюс, уточнила експертка, для імпортозаміщення потрібні люди — це головна цінність будь-якої держави: люди, мізки та їхні можливості.
“А в Росії стався відтік “мізків” — професіоналів, експертів у своїх галузях, висококваліфікованих фахівців. І через повномасштабне вторгнення, і через “закручування гайок”, яке використовує ФСБ, інші російські силові структури, найкращі люди виїжджають і відповідно — з ким проводити імпортозаміщення? Хто буде мозком, який це все проєктуватиме. Хабарники при владі не здатні створювати цінність, вони здатні тільки паразитувати на цих мізках, і мізки виїхали. Тому в Росії з імпортозаміщенням значні труднощі”, — резюмувала Загребельська.
Читайте також: Імпортозаміщення зробило Росію придатком Китаю — думка
Як повідомлялося раніше, Росія — абсолютний чемпіон за кількістю санкцій. Іноземні інвестори вивели з країни інвестиції на сотні мільярдів доларів. Обіцяне імпортозаміщення провалилося, що визнав секретар Радбезу РФ Микола Патрушев. Москва витрачає величезні кошти на війну проти України, а витрати на соціальну сферу, охорону здоров’я, освіту і ЖКГ урізає. Фактично всі галузі економіки зіткнулися з дефіцитом кадрів через мобілізацію та рекордну еміграцію. Інфляція, комунальний колапс, відмова від амбітних проєктів — усе це нинішня російська реальність. А заява Путіна про те, що “економіка Росії стала першою в Європі” — маніпуляція, пояснюють експерти.