Охорона Керченського (Кримського) мосту відволікає багато сил і засобів російських військ. Крім того, на узбережжі тимчасово окупованого півострова, побоюючись висадки українського десанту з моря, росіяни постійно зводять фортифікаційні споруди, які знищуються штормами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
За його словами, американський генерал Бен Ходжес ще давно у своїх інтерв’ю розповідав, як можна зруйнувати Керченський міст.
“Свого часу, коли я служив у Генеральному штабі, Бен Ходжес був керівником збройного угруповання США в Європі. Уже авторитетний генерал із великою симпатією до України. І власне, він неодноразово у своїх численних інтерв’ю заявляв буквально таке: поодинока ракетно-дронова атака на Керченський міст безглузда. Неможливо споруду зі сталі та бетону в межах однієї ракетної атаки знищити. А от якщо це буде комбінований підхід, системний підхід із використанням морських ударних дронів MAGURA, Sea Baby з метою пошкодження опор цього мосту… Гарантоване знищення саме опор, а не прольотів може створити досить серйозні проблеми для фізичного існування цього об’єкту, який певною мірою є для Росії символом російської окупації українського Криму та Севастополя”, — повідомив Селезньов.
Він вважає, що всьому свій час.
“Я все-таки виходжу з таких міркувань: навіть тут і зараз сам вплив або приготування українських Сил оборони до знищення Керченського мосту відвертає величезну кількість ворожих ресурсів на охорону цього об’єкта. Щонайменше дві бригади ППО охороняють Керченський міст, величезна кількість підрозділів радіоелектронної боротьби, кораблі, патрульні катери постійно курсують у районі цієї абсолютно безглуздої інженерної конструкції, драконівські заходи для всіх охочих проїхати на автомобільному транспорті через цю інфраструктурну одиницю. Тут і зараз РФ змушена витрачати величезну кількість ресурсів для того, щоб зберегти міст”, — звернув увагу експерт.
Селезньов зауважив, що ніхто не знає, коли насправді станеться атака на Керченський міст, Росія цього не знає і тому завжди перебуває в напрузі.
Читайте також: Російський флот під прицілом морських дронів: блискучі українські спецоперації в Чорному морі та їхні наслідки
Нагадаємо, капітан 1-го рангу в запасі, ексзаступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко розповів, що після того, як Росія почала активно використовувати авіацію проти українських морських дронів Sea Baby, потрібно було їх удосконалити, щоб протидіяти літакам та вертольотам РФ.