Як змінити сприйняття країнами Латинської Америки російської агресії проти України, пояснив політолог

Латинська Америка. Ілюстрація: 24tv.ua

Більшість країн Латинської Америки продовжує сприймати повномасштабну агресію Росії проти України як війну “американців проти росіян”. Ці соціалістичні наративи вкорінилися в цих країнах ще за співпраці з Радянським Союзом. Проте це можливо змінити, і активна дипломатія, зокрема особиста присутність президента Володимира Зеленського, може вплинути на цей стан речей. Про це сьогодні, 13 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Петренко.

“Світоглядно вони перебувають ще в такій соціалістично-комуністичній парадигмі. Латинська Америка, ми знаємо який там був вплив усіх цих комуністичних рухів, та й досі у них залишаються соціалістичні наративи — спадщина Радянського Союзу. Для них лейтмотив війни в Україні — це війна американців із росіянами”, — сказав він. 

Політолог зазначив, що через таке сприйняття повномасштабної агресії РФ проти України важливо мати комунікаційний майданчик із країнами Латинської Америки.

“Давати такі інтерв’ю, як президент Зеленський давав журналістам із Мексики, проводити активну дипломатичну кампанію, змінювати дипломатів, проводити форуми, співпрацювати на рівні гуманітарних організацій. Це дуже важливо, оскільки є брак інформації, яку вони можуть отримувати”, — пояснив він.

За словами Петренка, у країнах Латинської Америки продовжують превалювати антиамериканські та почасти антиєвропейські настрої, проте змінити ситуацію можна.

“На прикладі Чилі ми бачимо, що це можливо, і є і здорове розуміння. Але часто позиція держав, зокрема Латинської Америки, вона коригується тим, з ким вони більше співпрацюють. Якщо у них інтереси більше зав’язані на Європу, то риторика буде відповідна. Якщо більше зав’язані, скажімо, на Китай або на інші країни глобального Півдня, то і риторика буде інша. Але за допомогою партнерів і активної дипломатії, і присутністю президента Зеленського в Латинській Америці в різних форматах, це непогана підмога, щоб змінювати призму, через яку країни Латинської Америки дивляться на війну Росії проти України”, — резюмував Ігор Петренко.

Читайте також: Гарантії безпеки для України: навіщо підписувати двосторонні договори, пояснив дипломат

Прямий ефір