Як закрити Росії обхід обмежень — думка членкині міжнародної експертної групи з посилення санкцій

Розв’язати проблему з обходом обмежень на постачання комплектувальних для виробництва озброєння в РФ можна повною ізоляцією торгівлі з країною-агресором. Таку думку сьогодні, 6 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила віцепрезидентка з економіко-політичних досліджень Київської школи економіки (KSE), членкиня Міжнародної експертної групи Єрмака – Макфола щодо посилення санкцій Наталія Шаповал.

“Потрібно максимально обмежувати торгівлю з Росією. Зараз, на жаль, усі санкції на товари подвійного призначення і на інші товари дуже гранулярні. Є там кілька різних санкцій на метали, різні санкції на товари подвійного призначення. Одні й ті самі товари колись їх можна експортувати, колись не можна. І мені здається, що це якраз і створює цю складність контролю за кожним цим різним компонентом”, — сказала вона.

Експертка вважає, що має бути повна ізоляція торгівлі з Росією, тільки якісь окремі гуманітарні чи інші товари можуть бути дозволені, а все інше має бути заборонено. І тоді це контролювати буде набагато легше.

“Крім того, таким компаніям, як Intel та інші, чиї компоненти знаходимо і можна почитати на сайті групи Єрмака – Макфола, на сайті Офісу президента, KSE цей звіт і повний список 155 компаній, чиї компоненти ми знайшли. Всі ці компанії повинні дійсно дуже серйозно попрацювати над контролем експорту і продажу своєї продукції і країни, в яких вони розташовані, насамперед, США, на наш погляд, повинні допомогти цим компаніям перевірити, хто ж купує їхню продукцію”, — уточнила Шаповал.

Читайте також: Багато західних компонентів для виробництва озброєння РФ отримувала через китайські компанії — про схеми розповіла аналітикиня

Нагадаємо, у звіті міжнародної робочої групи щодо санкцій проти РФ (група Єрмака — Макфола) від 3 липня йдеться про те, що попри санкції Росія продовжує отримувати іноземні компоненти для виробництва ракет. Згідно з оцінками Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень, російський військово-промисловий комплекс використовує понад 450 різних типів закордонних компонентів у 27 різних системах обладнання.

Прямий ефір