Як Європа справлятиметься без російського газу, проаналізував Камельчук

Газові сховища ФРН. Ілюстративне фото: dw.com

У Європи можуть бути проблеми з газом тільки в разі, якщо збільшиться його використання, а закупівлі вчасно не будуть зроблені. Загалом країни Європейського Союзу повинні мати певні запаси, які дадуть їм змогу не зазнавати труднощів із наявністю газу. Про це сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Юрій Камельчук.

“Я впевнений, що світові та регіональні трейдери відмінно розбираються в цифрах, яких потребують Словаччина, Угорщина. Вони ці запаси вже зробили в якихось газосховищах або Європи, або безпосередньо в Україні, тому що у нас є комерційні запаси газу в газосховищах — близько 4 млрд куб. м. Тому, найімовірніше, існують додаткові запаси на екстрені випадки”, — вважає народний депутат.

Камельчук зауважив, що Європа дуже активно розвиває альтернативну енергетику.

“Ще паралельно йде вже будівництво окремого газопроводу для водню, тому що він має інші хімічні характеристики, які не дають змоги транспортувати його звичайним газопроводом. Ну і нікуди не подівся TurkStream — “Турецький потік”, який заходить у Балканський газопровід. І ці постачання є”, — звернув він увагу.

Нардеп також зазначив, що США збираються нарощувати кількість скрапленого природного газу, а також триває співпраця країн Європи з Катаром.

“Є деякі нюанси, які пов’язані із законодавством саме європейським, які не до кінця розуміють у Катарі. І у зв’язку з цим можливе невелике припинення постачань газу з Катару. Хоча, я думаю, що про це теж домовляться. Але раптом що, Сполучені Штати Америки з радістю покриють цей дефіцит”, — додав Камельчук.

Читайте також: ЄС забезпечив безперебійне постачання газу після припинення транзиту через Україну

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна розвиватиме нову модель роботи газотранспортної системи, яка тепер працює без транзиту російського палива.

Прямий ефір