Як ураження об’єктів ЗС РФ в окупованому Криму впливає на ситуацію на фронті, пояснив Романенко

Пожежа в Севастополі. Фото: Telegram

Україна намагається послабити російську парасольку ППО над Кримом. Українські війська цілеспрямовано проводять кампанію з нанесення ударів по російських військових об’єктах на окупованому півострові. Як результат — успішне ураження кількох командних пунктів. А порушуючи і знижуючи потенціал системи управління, знижується загалом ефективність ведення бойових дій. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 січня, сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Експерт нагадав, що Силами оборони України наносяться точні удари по скупченню озброєння, техніки ворога, зокрема на аеродромах.

“Удари наносилися в районі Євпаторії, аеродрому “Бельбек”, це поруч із Севастополем, по аеродрому “Саки”, біля Новофедорівки, і по низці інших місць. Було уражено командний пункт у Юхариній балці. Удар, найімовірніше, був точним, оскільки російські окупанти потім приділяли багато уваги для того, щоб вивозити все, що залишилося”, — зазначив Романенко.

Важливим у порушенні системи управління є те, що вона активно впливає на ефективність ведення бойових дій, наголосив він.

“Тобто порушуючи і знижуючи потенціал системи управління, знижується ефективність ведення бойових дій. Це дуже важливо, тому що стосується засобів нанесення ударів з повітря противника. Стосується літальних апаратів, які там розміщені, і не тільки. Реалізується принцип безпосереднього постійного нанесення ударів”, — сказав Романенко.

Такі дії Сил оборони, вважає він, акцентують, що Крим загалом є важливим у стратегії, яку сформулював президент України.

“Стратегія ця полягає в тому, що Крим був, є і залишається стратегічним об’єктом і метою наших подальших дій зі звільнення українських територій. І для цього треба формувати відповідні сили і засоби, що під час оборонної операції України і робиться”, — зазначив гість ефіру.

Говорячи про систему російської ППО в окупованому Криму та її ефективність, Романенко наголосив, що хоч би як не намагалася переконувати роспропаганда, 100-відсоткового захисту півострів не має.

“Засобів протиповітряної та протиракетної оборони ніколи не буває достатньо для виконання завдання. Їх має бути більше і більше. Тим паче, що частка ведення війни в повітрі стає дедалі більш явною, важливою і відіграє відповідну роль у цілому в веденні війни. І як би не старалося керівництво угруповання ЗС РФ у Криму, пропаганда окупантів, 100% захисту протиповітряної та протиракетної оборони, звичайно ж, вони не досягають”, — акцентував гість ефіру.

Романенко також пояснив, що перш ніж завдавати ударів, українські військові послаблюють системи протиповітряної оборони росіян. Для цього знищуються радіолокаційні станції, які проводять моніторинг повітряного та морського простору.

“Такі дії найбільш ефективні. І минулого року це не раз демонстрували Сили оборони. І такого роду дії тривають і зараз. І тут питання в тому, як би їх масштабувати. Для цього треба більше сил — необхідні літаки F-16, з поставками яких досі вагаються, а також ракети дальнього радіусу дії. І важлива їхня кількість”, — резюмував Романенко.

Читайте також: Знищення пунктів управління в Криму — це серйозний підрив системи гарантування безпеки півострова як хаба, у якому зосереджені резерви, — Гуменюк

Нагадаємо, українські військові 4 січня уразили командний пункт з’єднання російських військ поблизу Севастополя в окупованому Криму. Крім того, було завдано серйозних пошкоджень системі захисту окупантів.

Прямий ефір