Як українці створили успішний кооператив із вирощування органічних ягід, популярних у ЄС (ВІДЕО)

Скрін із відео

35 фермерів з органічною сертифікацією в 15 областях України вирощують малину сорту Брусвяна. Минулого року лише за липень на прилавках Європи продано 3,5 тисячі тонн великої ягоди української селекції.

Спочатку 2 юристи взяли площу для побудови котеджів, але поклик землі виявився сильнішим, тому вони вирішили використовувати її за прямим призначенням – вирощувати органічні ягоди. Три роки ця земля проходила сертифікацію. У 2015 році площі господарства було сертифіковано.

Профільними культурами вибрали ремонтантні сорти малини й полуниці, вони здатні повторно плодоносити протягом одного вегетаційного періоду.

Особлива гордість українських фермерів – малина Брусвяна – сорт, створений вітчизняними біологами, вона вирізняється великими ягодами, їхня вага сягає 15 г.

Як розповідають аграрії, кущі цього сорту малини ростуть до 2 метрів, у них дуже мало шипів. Важливою товарною якістю ягід є твердість, це сприяє транспортуванню, заморожуванню та зберіганню. Саме завдяки цьому українська Брусвяна завоювала Європу.

Вся українська органічна продукція виробляється відповідно до вимог і стандартів.

Фермери кажуть, що поодинці вести сільське господарство невигідно. “Для того, щоб виходити на експортний ринок, потрібно розраховувати на величезний обсяг ягід, щоби була товарна партія”, – говорить фермер Дмитро Зубаха.

“Ми почали залучати людей у кооперативи, об’єднуватися, щоб спільно вирощувати і відправляти ягоди на експорт. На базі нашого кооперативу ми почали навчати людей, давати їм саджанці, передавати технологію, надавати будь-яку підтримку”, – зазначає фермер.

Кооператив було зареєстровано 2014 року, зараз учасників вже 60. Наявних, котрі вже вирощують, -и фермерів. Загальна площа кооперативу ягідників – 400 га, з них засаджено 125 га.

Торік валовий збір малини становив 130 тонн, все пішло на експорт, цьогоріч кооперативніки хочуть результат подвоїти.

До того ж українські фермери зареєстрували франшизу з вирощування органічної малини. На даний момент це єдина франшиза в Європі.

Аграрії впевнені, якщо кожен українець візьметься за свою землю, то виграє вся країна, і передусім – економіка.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір