Як Україні захиститися від російських терористичних атак: можливі заходи (ВІДЕО)

Українські захисники. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Західні партнери не повинні обмежувати Сили оборони України в ударах по території Росії, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни. На їхню думку, така тактика може зірвати плани російської армії щодо наступу в Україні, інформує FREEДОМ

Як приклад аналітики наводять удари ЗСУ наприкінці червня. Тоді українські військові успішно атакували командний пункт російського мотострілецького полку в селі Нехотєєвка Бєлгородської області. Це всього за кілометр від кордону з Харківською областю. На супутникових фотографіях Нехотєєвки видно, що атака ЗСУ виявилася ефективною. В Інституті вивчення війни впевнені, що цей удар знизив здатність російських військ проводити наступальні операції на Харківському напрямку.

“Це підтверджує той факт, що Україна може зірвати російські наступальні операції, якщо країни Заходу продовжать скасовувати обмеження на використання ЗСУ своїх озброєнь для ударів по військових об’єктах у Росії. Україна повинна мати можливість використовувати надану Заходом зброю, зокрема ракети ATACMS, для завдання ударів по російським військовим цілям в оперативному тилу й глибокому тилу Російської Федерації, щоб істотно підірвати операції противника в широкому масштабі”, — ідеться у звіті Інституту вивчення війни.

США скасували заборону застосування своєї зброї по російській території в травні 2024 року. Але Україні потрібно отримати принциповий дозвіл Вашингтона на використання американської зброї для завдання ударів на довші дистанції, вважають експерти.

“Цю ситуацію потрібно виводити в публічний простір й все-таки дотискати наших партнерів. Тому що не тільки ми про це говоримо, про це говорять наші європейські партнери. І я думаю, що у нас є великі шанси все-таки на позитивне вирішення цього питання. Тому що, на превеликий жаль, лінія в 200 миль не вирішує питань знищення ані складів, ані логістичних центрів, ані, тим більше, місць базування авіації”, — сказав кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Якщо Росія спробує розширити нинішній фронт, то Україні дозволять вести вогонь на більшу відстань, заявив помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн. Так він відповів на запитання конгресменів про те, коли ж Білий дім перестане обмежувати ЗСУ в ударах по території країни-агресора.

Росія вже втрачає можливості для наступу через те, що Сили оборони України знищують військові об’єкти поблизу кордону, стверджує дипломат.

“Ми спостерігаємо різкі зміни в здатності Росії підтримувати свою кампанію проти України через втрату об’єктів у зоні, де дозволено вести вогонь. Україна має повне право завдавати удари по Росії, де вона може, своєю зброєю, відтісняючи Росію назад і дестабілізуючи можливості Росії, а також не дозволяючи Росії переозброїтися так, як вона хотіла. Це правильний шлях для перемоги України”, — сказав О’Браєн.

Посилення протиповітряної оборони для України — завдання номер один. Під ударами російської армії — мирні українські міста, об’єкти цивільної інфраструктури, лікарні та житлові будинки.

Україна вже отримала від Німеччини третій ЗРК Patriot. Київ очікує підписання нових угод на майбутньому саміті НАТО, повідомив президент Володимир Зеленський.

“Працюємо над деталями нових рішень та нових документів, які підпишемо з партнерами. Мають бути хороші речі, зокрема щодо ППО. Також підготовлена нова безпекова угода для України. Сильна угода, яка дійсно підтримає, підтримає всю нашу архітектуру безпекових угод. І це те, що гарантуватиме нашу безпеку до вступу України в НАТО — рішення, яке є незворотнім”, — сказав лідер України.

Глава МЗС Нідерландів Каспар Вельдкамп заявив, що перші F-16 доставлять в Україну без затримок. Ці винищувачі зможуть покінчити з перевагою Росії над Чорним морем, упевнений командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа. За його словами, українські Військово-повітряні сили зможуть відкинути противника й північно-західна частина Чорного моря буде захищена практично на 100%. Це дасть змогу розширити судноплавний коридор та убезпечити цивільні судна.

Читайте також: Росія вдарила по “Охматдиту”: особливості атаки, наслідки та варіанти захисту обговорили експерти

Нагадаємо, російська армія завдала масованого ракетного удару по Україні 8 липня, випустивши понад 40 ракет різних типів. Під ударами були Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Слов’янськ, Краматорськ.

Прямий ефір