Росія тероризує українську енергомережу масованими ракетними атаками вже четвертий місяць. За даними центру вивчення енергетики сьогодні дефіцит генеруючих потужностей по країні становить понад 20%, а в Києві сягає 40%, інформує FREEДОМ.
“Остання атака завдала значної шкоди, пошкоджено 9 енергоблоків вугільних електростанцій, що дуже суттєво в умовах дефіциту генеруючих потужностей, який і до цього був відчутний. Також були пошкодження і трансформаторних підстанцій “Укренерго”. Зараз триває відновлення цих об’єктів”, — сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Попри всі труднощі, українські енергетики працюють буквально цілодобово, щоб відновити енергосистему. За даними “Укренерго”, днями фахівцям вдалося полагодити блок теплової електростанції, внаслідок чого в Україні зросло виробництво електроенергії. Енергетики також працюють над новими способами захисту критичної інфраструктури.
“Ми зараз працюємо над тим, щоб якнайшвидше відновити об’єкти генерації, щоб виробляти електроенергію в максимально можливому обсязі. Також важливим є відновлення ліній електропередач і підстанцій, що забезпечують передачу електроенергії з одного регіону в інший. З моменту попереднього масованого обстрілу в суботу на сьогоднішній день ми додали генерацію в систему і відремонтували певні підстанції, які дають можливість передавати більше електроенергії”, — повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.
У квітні Україна розраховує отримати обладнання, яке суттєво покращить електропостачання. І це одразу ж відчують споживачі, кажуть аналітики.
“Потрібен час для того, щоб прибуло необхідне обладнання. Усе в процесі. Йде величезна робота по збірці, по перевезенню, багато логістичних проблем, потрібні численні погодження. Багато потрібно величезних об’єктів переміщати. І це велика робота. Вона ведеться”, — наголосив Харченко.
Український уряд щодня працює і з міжнародними партнерами щодо постачання енергетичного обладнання.
“Працюємо, щоб в Україну надходило більше генераторів, трансформаторів та іншого обладнання для усунення пошкоджень. В енергетичній галузі відчуваємо постійну підтримку зарубіжних друзів і наших партнерів, зокрема, за кошти фонду “Підтримки енергетики України” плануємо закупити енергообладнання на понад 100 млн євро. З останніх надходжень — це 45 електростанцій резервного живлення від Азербайджану та потужні генератори для Чернігівської області, надані Японією”, — поінформував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
В Україні також розробляють нову стратегію, яка передбачатиме короткі та довгострокові рішення щодо відновлення та розвитку українського енергетичного сектору. Особлива увага приділятиметься децентралізації енергосистеми, яка стане менш вразливою.
Читайте також: Енергосистема України працює на межі, завдання Росії — повний блекаут, — експерт