Як удари по цілях у Росії впливають на ситуацію на фронті, пояснив експерт

"Приліт" з НПЗ у Рязані. Скріншот: t.me/akovalenko1989

За останні кілька днів низка об’єктів на території Росії зазнали дронових атак. Внаслідок ударів виникли пожежі на виробничих потужностях “Рязанської нафтопереробної компанії” і на нафтоперекачувальній станції “Рязань”. Також було уражено завод мікроелектроніки “Кремний Эл”  у Брянську. Незважаючи на те, що росіяни в досить стислі терміни здатні відновити частину виробничого потенціалу, на полі бою може виникати дефіцит озброєнь і боєприпасів до нього. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

Він зазначив, що “приліт” по заводу в Брянську вже трапився вчетверте.

“Це означає, що українська армія має можливість верифікувати наслідки попередніх ракетних і дронових атак, щоб визначити, чи є необхідність повторних ударів за допомогою дронів і ракет по тих чи інших об’єктах. Що ж стосується ударів по Рязані і інших областях європейської частини Російської Федерації, адже “прильоти” фіксували в Москві, у Підмосков’ї, у низці інших регіонів, вони були вельми болючими для росіян”, — зазначив Селезньов.

Незважаючи на те, що російські топчиновники і пропагандисти розповідають про те, що в Росії одна з найрозвиненіших і дуже масштабних багаторівневих систем протиповітряної та протиракетної оборони, навіть тихохідні українські дрони здатні долати їх, акцентував спікер.

“Очевидно, російська армія нині що далі, то більше зазнає певних складнощів у плані інтенсифікації поставок озброєння і техніки. Динаміка на полі бою колосальна, озброєння, боєприпаси до нього потрібні тут і зараз. А в разі знищення хоча б частини підприємств, які входять у певний промисловий ланцюжок виробництва того чи іншого озброєння, зокрема, ракетного, це призводить до колапсу системи”, — наголосив Селезньов.

За його словами, росіяни в досить короткі терміни здатні відновити частину виробничого потенціалу. Але весь цей час на полі бою можуть відбуватися недопоставки того чи іншого типу озброєнь, або ж боєприпасів до нього.

“Очевидно, що у росіян величезна кількість стратегічних об’єктів, які вимагають якісного захисту за допомогою засобів ППО, а їх не вистачає. Подивимося на розділ знищених систем протиповітряної оборони противника (у зведенні Генштабу ЗСУ, — ред.), там цифри просто вражають уяву. Величезну кількість систем ППО знищено, не менше їх противнику необхідно тут і зараз, щоб прикривати найбільш значущі у військовому сенсі об’єкти і території”, — сказав експерт.

Йдеться про Москву, Підмосков’я, територію тимчасово окупованого Криму, Керченський міст, уточнив він.

“Систем ППО там чимало, і продавити їх, скажімо відверто, досить складно. Але ж є величезна кількість інших підприємств, які не менш важливі у виробничих ланцюжках для забезпечення потреб російської армії. Саме по цих об’єктах Сили оборони України працюють”, — акцентував гість ефіру.

Селезньов вважає, що удари по військових об’єктах і НПЗ противника масштабуватимуться — “бавовна” квітнутиме” як в різних куточках Російської Федерації, так і на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте також: Масштабування виробництва дронів дає змогу Силам оборони України проводити щоденні атаки по цілях у Росії, — Снєгирьов

Раніше повідомлялося, що низка об’єктів на території країни-агресора Росії зазнали атак. У кількох російських регіонах, зокрема у Москві, працювала система протиповітряної оборони та були чутні вибухи.

Читайте також: Дронову атаку на РФ підтвердив Генштаб ЗСУ — цілі та результати

Прямий ефір