Як світ реагує на зміцнення дружби Путіна з Кім Чен Ином — огляд (ВІДЕО)

Володимир Путін і Кім Чен Ин. Фото: gettyimages.com

У Києві відреагували на нещодавній візит Путіна до КНДР. У результаті зустрічі двох диктаторів було підписано договір про стратегічну військову допомогу. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що цей пакт може посприяти руйнуванню глобальних правил і організації масових убивств мирних жителів. Про це він повідомив у соцмережі Х, дорікнувши ООН та іншим міжнародним організаціям у мовчанні, інформує FREEДОМ.

Договір про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю, який два диктатори Володимир Путін і Кім Чен Ин підписали в Пхеньяні, аналітики вже назвали “угодою про взаємну оборону“. У CNN зазначають, що це найбільш значущий договір між Москвою та Пхеньяном, який було підписано з 1961 року.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України КНДР поставила агресору мільйони артилерійських снарядів, хоча лідери обох країн це й заперечують. У Вашингтоні вважають, що угода може посилити допомогу Північної Кореї Кремлю.

“Поглиблення співпраці між Росією та КНДР це те, що має викликати занепокоєння, особливо у тих, хто зацікавлений у підтримці миру та стабільності на Корейському півострові, а також у підтримці народу України, який продовжує боротися проти російської агресії. І звісно ж, ви добре знаєте, що КНДР постачає боєприпаси та зброю Росії, що допомагає їй продовжувати незаконну та неспровоковану війну проти українського народу, тому ми продовжуватимемо слідкувати за цим”, наголосив прессекретар Міністерства оборони США Патрік Райдер.

Ескалація у війні Росії проти України може стати не єдиним наслідком цього договору, вважають аналітики. У 4-й статті угоди йдеться про те, що в разі війни кожна зі сторін повинна негайно надати іншій “військову та іншу допомогу всіма наявними в її розпорядженні засобами“.

Аналітики стверджують, що це може підштовхнути Пхеньян до агресії проти свого південного сусіда. У Сеулі зі свого боку вже заявили, що переглянуть питання про постачання зброї в Україну після візиту Путіна в КНДР.

Досі Сеул допомагав Києву тільки грошима.

“Уряд висловив серйозну стурбованість і засудив підписану угоду про всеосяжне стратегічне партнерство між Північною Кореєю та Росією, спрямовану на зміцнення взаємного військового та економічного співробітництва. Наразі під експортний контроль у Росію підпадають 1159 товарів, але 243 нових найменування будуть додатково включені до переліку, внаслідок чого загальна кількість товарів, що підпадають під санкції, сягне 1 402. Буде переглянуто питання про надання Україні підтримки зброєю”, із заяви радника з національної безпеки Південної Кореї Чан Хо Джина.

До співпраці з КНДР Росія прийшла через безвихідь свого міжнародного становища, вважають експерти.

Так, навіть після перших санкцій у 2014 році Кремль намагався створювати картинку, ніби Москва все ще дотримується норм міжнародного права. У 2017 році Росія, перебуваючи у складі Радбезу ООН, підтримала санкції щодо ядерної програми КНДР, а тепер сама їх порушує, постачаючи Пхеньяну нафту в обмін на снаряди.

Серед подарунків, які Путін надав Кім Чен Ину під час візиту, був автомобіль представницького класу, це теж порушує санкції, оскільки до Північної Кореї заборонено ввезення елітних машин.

“Санкції будуть однозначно. Я навіть переконаний у тому, що вони будуть посилені. Так, це обмежує вихід Росії в західний світ, але Москва зробила свій вибір і рухається в напрямку саме азійському. І економіка євразійська, а саме економіка Південно-Східної Азії, має серйозний потенціал… Багато російських політиків, чиновників, які зараз перебувають при владі, розуміють залежність від Китаю. Тому, як не переоцінювати значення санкцій, зрозуміло, що їх потрібно застосовувати”, наголошує керівник Центру суспільної аналітики Валерій Клочок.

Попри тісну співпрацю обох диктатур із Китаєм, Пекін не в захваті від військового зближення КНДР і Росії.

Аналітики Financial Times підкреслюють, що КНР не хоче бути частиною осі Росія-Китай-КНДР, бо боїться, що і сам опиниться серед ізгоїв.

За інформацією ВВС, під час нещодавнього візиту Путіна до Китаю, китайська влада виступила проти того, щоб російський лідер прямо від них відправився до КНДР, і рекомендувала розділити ці дві поїздки.

Крім того, агресивні дії Кім Чен Ина призводять до посилення американського впливу в регіоні. Так, за інформацією агентства Bloomberg, США, Південна Корея і Японія готують тристоронній оборонний договір у зв’язку зі зростаючою ядерною загрозою з боку Північної Кореї.

Читайте також: Розширення співпраці між Росією та Північною Кореєю: які цілі переслідують диктатори (ВІДЕО)

Прямий ефір