Кремль прозвітував про беззаперечну перемогу Путіна на виборах у РФ. Його поспішили привітати союзники, а лідери демократичних країн назвали фейкове голосування фарсом та пародією. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз ніколи не визнає ані проведення так званих “виборів” на окупованій території України, ані їхні результати, які не мають юридичної сили та не можуть мати жодних правових наслідків, повідомляє FREEДОМ.
Першим привітав кремлівського диктатора президент Венесуели Ніколас Мадуро.
“Наш старший брат Володимир Путін здобув перемогу. Хороші ознаки для світу на цей 2024 рік. Вітаю Путіна та Росію!” — заявив Мадуро.
Президент Нікарагуа Даніель Ортега назвав перемогу Путіна “тріумфом”. Тішаться п’ятим терміном диктатора лідери Гондурасу, Узбекистану, Таджикистану, Куби, Казахстану, Киргизстану, Азербайджану, Білорусі. Привітали Путіна й керівники Північної Кореї, Ірану та М’янми, з якими Москва тісно співпрацює у сфері постачань зброї. Пізніше до привітань долучився Китай. Сі Цзіньпін ще рік тому висловив упевненість, що Путіна переоберуть на п’ятий термін.
Привітань від західних лідерів на адресу Путіна, звісно, немає.
“Голосування у Росії було виборами без вибору. Виборчий процес свідчить не лише про безрозсудну поведінку Путіна щодо власного народу, але й суперечить нормам ООН. Так звані “вибори” на територіях України, Молдови та Грузії суперечать міжнародному праву”, — констатувала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Організація псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України — це грубе порушення міжнародного права, наголосили у Брюсселі. Євросоюз розкритикував російські “вибори” як такі, що проходили з численними обмеженнями та без участі реальної опозиції. А нещодавню загибель у колонії опозиціонера Олексія Навального назвали “ще однією ознакою посилення та систематизації репресій”.
“Це були нелегитимні вибори. Легітимне місце Путіна — в Гаазі як у воєнного злочинця. Порушення міжнародного права із проведенням так званих “виборів” на окупованих територіях, примус людей до участі у так званих “виборах”. Ми розуміємо, що це — фарс”, — заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.
“Вибори в Росії позбавлені будь-якої демократичної легітимності, вони втратили значення. Людина, відповідальна за найкривавішу війну в Європі з часів Другої світової, продовжує правити як президент Росії”, — наголосив міністр закордонних справ Латвії Криш’яніс Каріньш.
“Ми не вважаємо і не називаємо виборами цю сфальсифіковану та зімітовану процедуру, тому що це, на жаль, більше схоже на трагічний фарс”, — зазначив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
А голова Міноборони Великої Британії порівняв Путіна зі Сталіним. І за образом дій, і за терміном правління.
“Це може шокувати, але наприкінці наступного п’ятиріччя свого правління Путін буде при владі вже майже стільки ж, скільки диктатор Йосип Сталін. Путін діє як Сталін нашого часу. Це тиран, якому Захід має протистояти. У нас є для цього кошти, але, як я казав, стоячи біля Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві, ми маємо продемонструвати, що маємо колективну волю до перемоги”, — сказав міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, якого цитує The Telegraph.
Офіційний Рим також засудив організацію фейкового голосування на окупованих Росією територіях України.
“Вибори в Росії не були ані вільними, ані чесними, та проводилися, зокрема, на протиправно окупованих територіях України. Ми продовжимо працювати над досягненням справедливого миру, за якого Росія припинить агресивну війну проти України відповідно до норм міжнародного права”, — зазначив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні у соціальній мережі Х.
“Фарс і пародія” — найпоширеніші епітети в коментарях світових лідерів з приводу виборів у Росії. Кремль прозвітував про те, що Путін нібито набрав 87,33% голосів. Як і очікувалося, до голосування не було допущено жодного опозиційного чи незалежного кандидата.
Читайте також: Зеленка, написи на бюлетенях і урни, що палали — росіяни протестували на виборчих дільницях у 20 регіонах РФ (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Російській Федерації у неділю, 17 березня, закінчилося триденне голосування на президентських виборах. У них взяли участь чотири кандидати: Володимир Путін, який висунувся на п’ятий термін, а також представники провладних партій Леонід Слуцький (ЛДПР), Микола Харитонов (КПРФ), Владислав Даванков (“Нові люди”). Москва заявила про “неймовірну перемогу” Путіна.
Читайте також: Диктаторський результат: псевдовибори і “перемогу” Путіна аналізували експерти