Як світ має реагувати на відправлення північнокорейських солдатів на війну проти України — думка радника глави ОПУ

Прапори Росії та Північної Кореї. Ілюстрація: gettyimages.com

Руйнівний вплив Росії на інші країни може зупинити посилення санкцій та суттєве нарощування військової підтримки України. Такою думкою поділився радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Коментуючи залучення Росією північнокорейських військових у війні проти України, він зазначив, що в цій ситуації зростають ризики для Південної Кореї. 

Зважаючи на це, вона може різко інтенсифікувати військово-технічне співробітництво з Україною. 

“Для Південної Кореї ризики істотно зростають. Раніше Північна Корея розповідала, що, мовляв, у нас велика шестимільйонна армія, ми готові напасти на Південну Корею в будь-який момент, знести її з лиця землі тощо. Але це була теорія. Те ж саме, що було і перед початком повномасштабного вторгнення в РФ в Україну, коли Росія продавала концепцію своєї “найкращої армії”. Але виявилося, що це була армія, яка не має досвіду і абсолютно не готова до сучасної війни”, — сказав спікер. 

Зараз Росія набуває цього досвіду, вносить корективи у військове виробництво, у систему управління, і, відповідно, у комплектацію армії як такої. Ось те ж саме відбудеться і з армією Північної Кореї, вважає Подоляк.

“Від пропаганди вони через отримання досвіду на театрі бойових дій в Україні, звичайно ж, матимуть набагато більше можливостей професійно атакувати Південну Корею. Тобто ризики повноцінної повномасштабної війни на Корейському півострові, безсумнівно, зростають. Не забуваємо, що четверта стаття Договору про всеосяжне стратегічне партнерство гарантує Північній Кореї пряму участь у війні проти Південної Кореї російських військ. І ресурсно Росія буде в цій війні брати участь, допомагаючи своїми військами і технологіями”, — зазначив Подоляк. 

Саме тому, вважає він, Південна Корея повинна сьогодні набагато більш інтенсивно співпрацювати з Україною, зокрема у сфері передачі необхідних обсягів зброї, різної техніки.

“Що стосується міжнародного співтовариства, їм би все-таки знайти політичну волю. Важливо перестати жити в якихось ілюзіях, поводитися так, ніби ми не бачимо, наскільки вже масштабно йде війна, наскільки руйнівним є вплив Росії на багато інших країн із нестабільними політичними режимами, наскільки руйнівним є вплив РФ на міжнародне право. І, відповідно, треба зробити з цього висновки”, — наголосив гість ефіру. 

Михайло Подоляк переконаний, що насамперед на РФ необхідно посилити дипломатичний тиск на різних рівнях. Зокрема призупинити її членство в тих чи інших міжнародних організаціях.

“Друге — економічні санкції іншого рівня. Безумовно, потрібно проаналізувати і жорсткіше ставитися до тих компаній, які продовжують працювати на російському ринку. Я маю на увазі “білі” компанії, європейські, американські. Потрібно припинити постачання і техніки, і обладнання, і комплектувальних у Російську Федерацію. Потрібно думати про те, які санкції мають накладатися на ті країни, які дозволяють РФ обходити обмеження”, — сказав гість ефіру.

І третя складова, на думку Подоляка, це посилена військова підтримка України. 

“Військову підтримку України потрібно різко нарощувати. Це інструменти, які не потрібно довго обговорювати. Потрібно просто розуміти, що ось зараз той момент, коли необхідно посилювати, посилювати і ще раз посилювати постачання військової техніки в Україну, скасувати всі неформальні заборони, дозволити наносити удари по військовій інфраструктурі в РФ”, — акцентував спікер. 

Він також зазначив, що Російська Федерація на сьогодні не в змозі повністю покривати свої мілітарні потреби у війні проти України. 

“Війна — надзвичайно інтенсивна. І, відповідно, Росія 7-8 млн снарядів отримує з Північної Кореї. Це гігантський обсяг. Тепер КНДР ще дає ракети росіянам і живу силу. І робити вигляд, наприклад, членам клубу “Рамштайн”, що ми вважаємо, що ця війна незначна і десь там, на території України, триває на незначній частині території України, це війна Росії та України, це просто якесь дивне очікування великої трагедії. Не більше, але й не менше”, — резюмував Подоляк.

Читайте також: Путіну не варто розраховувати на високу ефективність військових КНДР, — Чаленко

Раніше повідомлялося, що Російська Федерація залучить перших військових Корейської народно-демократичної республіки в зону бойових дій уже 27-28 жовтня.

Читайте також: Путін хоче показати світу, що Росія все-таки знайшла можливість для ескалації, — Леонов про відправку солдатів КНДР на війну проти України

Прямий ефір