Кожен наступний пакет антиросійських санкцій, який запроваджує Захід, посилює ефективність попередніх, закриваючи канали їх обходу. Крім того, в деяких випадках представник Міністерства фінансів США, або ж лідери Європейського Союзу навідують країни, які допомагають Москві обходити обмеження, задля “розмови по душах”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів фінансист Сергій Фурса.
“Усі нові пакети санкцій — це спроба змусити ефективно працювати попередні пакети санкцій. Йде абсолютно звичне інтелектуальне протистояння: Захід вводить санкції, Росія природним чином починає намагатися ці санкції обходити. Було б дивно, якби вони цього не робили. Захід дивиться, як Росія обходить санкції і намагається їм у цьому перешкодити”, — сказав він.
За його словами, обходити обмеження країні-агресору допомагали, наприклад, такі країни як Киргизстан, Туреччина, Вірменія, Грузія, а також Мальдіви.
“Ми бачимо привіти Киргизстану, розмови з Туреччиною, з Вірменією, з Грузією, через які йде паралельний імпорт. Бачимо як б’ють по фірмах, які постачають чіпи. Бачимо як Мальдіви засвітилися: батьківщина постачальників технологічної продукції в Росію”, — зазначив фінансист.
Він нагадав про допомогу Казахстану російському режиму.
“Була схема, коли йшло до Казахстану транзитом через територію Росії, і раптом губилося по дорозі. Європейський Союз просто заборонив такі транзитні операції. Тобто зараз не можна поставляти певні товари в Казахстан, щоб вони йшли транзитом через Росію. Захід закриватиме ці канали [обходу санкцій], а Росія будуватиме нові, але вони будуть менш ефективні, бо це буде ускладнення, ускладнення і ускладнення, яке щоразу обмежуватиме російський потенціал”, — пояснив він.
Фурса також зазначив, що коли США та ЄС зафіксували допомогу певної країни Москві, представники американського Мінфіну або європейські лідери відвідують цю країну з метою “говорити по душах”.
“Розповідають їм, що буде, якщо вони й надалі допомагатимуть Росії обходити санкції. Зазвичай після цієї розмови бажання допомагати Росії суттєво зменшується”, — додав Сергій Фурса.
Читайте також: Санкції працюють: чому вони згодом ще сильніше вдарять по Росії
Як повідомлялося, російський бюджет уже не дорахувався мільярдів доларів. Через введення Євросоюзом нового 11-го пакета санкцій з 23 червня Москві посилили шляхи обходу вже чинних обмежень, пише видання Bloomberg, посилаючись на деякі звіти Єврокомісії, які опинилися в розпорядженні агентств. Зі свого боку, Україна готує нові пропозиції ЄС щодо вже нового 12-го пакету санкцій.