Як США можуть покарати Росію, яка виступає проти припинення вогню — розбір Подоляка

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Будь-яка адміністрація США намагається перезавантажити відносини з РФ, і це є проблемою, оскільки Сполучені Штати вважають, що Росія є договороздатною, але це не так. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, кожна адміністрація США намагається знайти правильні слова або відчинити правильними ключиками двері, щоб отримати якісний діалог із РФ, який призведе до реалізації взаємних інтересів.

“Росія — це недоговороздатна країна. Вона живе у власних ілюзіях, вона живе у власних намірах, наприклад, зламати звичний усталений світ як такий, зламати усталені міжнародні відносини, міжнародне право, зокрема. І Росія буде в це вкладатися дуже інтенсивно, ба більше, паралельно. Їй дуже подобається, що вона починає домінувати в тих чи інших процесах”, — зауважив Подоляк.

Він звернув увагу, що на пропозицію переговорів з боку США Росія погоджується, але ігнорує все, обнуляє та затягує час.

“Сполучені Штати зараз дуже швидко все це будуть розуміти. Я сподіваюся, що вони від слів перейдуть до жорстких дій. Що таке жорсткі дії? На мій погляд, психотип Трампа говорить про те, що це будуть дії дійсно об’ємного характеру. Це не тільки вторинні санкції проти країн, які є основними споживачами російської нафти. Російська нафта не йде на американські ринки, але є ціла низка країн, які отримують її у великому обсязі. Якщо будуть вторинні жорсткі санкції, банківські обмеження проти цих країн, то вони дуже швидко вийдуть з торгівлі з Росією. Просто це буде невигідно, тому що ти отримаєш не дешеву демпінгову ціну на нафту, а потрійний платіж за нафту, яку на ринку можна буде купити інакше”, — пояснив радник глави Офісу президента.

Крім того, зауважив Подоляк, США повинні будуть запустити інший обсяг видобутку на Близькому Сході, насамперед у саудитів, щоб компенсувати можливі дефіцити нафти на глобальному ринку.

“Якщо будуть накладені суттєві обмеження на російську нафту, звичайно ж, різко скоротиться прибутковість Росії. І не те що від війни, а в принципі прибутковість, яку вони сьогодні на глобальних ринках отримують. Але, на мій погляд, навіть не це буде важливо. На мій погляд, буде більш важливо психологічно отримати набагато більше зброї, певної зброї, далекобійної зброї для України, яка зможе різко наростити та масштабувати удари по європейській частині Росії. Ось це буде дуже болісно”, — упевнений він.

Читайте також: У Трампа немає важелів впливу, які б дозволили натиснути на Путіна, не зіпсувавши при цьому їхніх відносин, — політолог

Нагадаємо, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Володимир Путін прагне принизити будь-якого візаві та обнулити його репутацію, наголошуючи, що саме він із себе щось представляє, а решта порівняно з ним — ніхто.

Прямий ефір