Як росіяни можуть зупинити війну в Україні — рекомендації (ВІДЕО)

Здача в полон. Скріншот: uatv.ua

94% росіян відмовляються брати участь у соцопитуваннях про ставлення до війни в Україні — такі дані опублікувало соціологічне агентство RUSSIAN FIELD. З решти 6% опитаних, брати участь у війні за певних умов готова третина, а 2/3 підтримали б початок мирних переговорів. Про те, як росіяни можуть наблизити закінчення війни, інформує FREEДОМ.

Путінський режим стоїть на двох китах: насильстві та тотальній брехні. З початку повномасштабного вторгнення в Україну Кремль закрив практично всі непідконтрольні йому ЗМІ, тому перший і найважливіший крок у цій ситуації — вирішити, як отримувати правдиву інформацію. У цьому допоможуть незалежні інтернет-видання. Телеканал FREEДОМ можна знайти в соцмережах. Для того, щоб отримувати інформацію без обмежень, жителям Росії знадобиться VPN.

“Потрібно дивитися, щоб він був, по-перше, не російський. По-друге, він має бути загальновідомим і перевіреним іншими користувачами. Тобто ті VPN-з’єднання, сервери, які з’являються зараз нові — у цьому є ризик у тому, що будуть використані, наприклад, службами ФСБ. Потрібно платним VPN”, — пояснює експерт із кібербезпеки, виконавчий директор комп’ютерної криміналістики Cyberlab Сергій Денисенко.

Поширюйте отриману інформацію: розповідайте близьким і друзям про війну в Україні. Ця правда може врятувати життя тим, кого збираються мобілізувати та відправити на передову. Участь в антивоєнних рухах путінський режим вважає екстремістськими діями, тому, щоб не зазнавати переслідувань, експерти рекомендують брати участь у локальних регіональних об’єднаннях.

“Це може бути й листівка, це можуть бути якісь написи на парканах, листівки у своїх під’їздах. Або це вже такі партизанські дії зі знищення техніки. Але ми бачимо підпали військкоматів, ми бачимо підпали поліцейських відділків, підпали машин, чиновників і будинків. Тому тут кожен обирає для себе сам, як він вважає, для себе безпечно це зробити досить багато”, — радить лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников.

Відмова вбивати українців і небажання загинути в Україні — це мужнє рішення. Наразі, за офіційними заявами Москви, вже призвано 300 тис. осіб. Фактичні цифри мобілізованих — набагато більші, кажуть правозахисники. А мобілізація в Росії не завершена. Про це журналістам медіа “База” сказали на гарячій лінії з питань мобілізації. Тому найкращий варіант — виїхати з країни.

“Уже багато хто виїхав, тому що я знаю, що багато хто живе не за своєю пропискою і в різних містах. Але у нас вистачає людей у Росії, на вулицях, і це буде продовжено активно після Нового року, коли піде третій етап цієї мобілізації. За великим рахунком, вона ніяка не часткова. Не добрали ще до того мільйона із секретного пункту сьомого указу мобілізації, тому людей будуть хапати на вулиці та, незалежно ні від чого, будуть просто відправляти мобілізаційні пункти”, — зазначив Сидельников.

Якщо виїхати зараз немає можливості, не варто йти до військкомату і брати повістку. А якщо все ж росіянин потрапив на фронт — краще здатися в полон за першої нагоди. Щоб домовитися про здачу в полон, необхідно звернутися в чат-бот або за телефоном гарячої лінії проєкту “Хочу жити”. Під час здачі в полон російського військовослужбовця може супроводжувати безпілотник. Це робить процес максимально безпечним.

“Отримавши верифікацію, вирушайте на місце в точно зазначений час. Слід пам’ятати, що в такому випадку, точність і своєчасність прибуття є критично важливими, враховуючи час польоту квадрокоптера. За можливості, повідомте ЗСУ про прибуття на місце і дочекайтеся подальших інструкцій або чекайте появи квадрокоптера в зоні видимості. Встановіть із дроном візуальний контакт. Підніміть обидві руки в сторони та вгору. Коли контакт встановлено, дрон здійснить маневр, піднявшись і опустившись на кілька метрів вниз-вгору. Після цього коптер позначить вектор руху”, — йдеться в інструкції, складеній Командуванням Збройних сил України.

Україна дотримується Женевських конвенцій про поводження з військовополоненими та гарантує шанобливе ставлення до них.

Читайте також: Як російські військові можуть здатися в полон квадрокоптеру — інструкція (ВІДЕО)

Прямий ефір