Як росіянам не потрапити на фронт в Україні — поради (ВІДЕО)

Для російських командирів життя росіян нічого не варті, їм просто потрібно заповнити порожні місця, що залишилися після вбитих, поранених, російських солдатів, які втекли або потрапили в полон. Так, причину оголошеної в Росії мобілізації пояснив президент України Володимир Зеленський. Тому єдиний спосіб вижити — не потрапити на український фронт, інформує FREEДОМ.

“Оголошену Росією злочинну мобілізацію не випадково відразу було названо самими ж громадянами Росії “могілізацією”. Тому для вас настав ключовий момент — час, коли вирішується, чи закінчиться ваше життя. Не взяти повістку краще, ніж загинути на чужій землі воєнним злочинцем. Втекти від злочинної мобілізації краще, ніж бути скаліченим і потім ще відповідати перед судом за участь в агресивній війні. Здатися в український полон краще, ніж загинути під ударами нашої зброї”, — звернувся до росіян президент України Володимир Зеленський.

Уникнути призову та захистити свої права росіянам допомагають громадські організації та об’єднання юристів.

Але адвокатам, які допомагають ухилянтам, військком Москви Віктор Щепилов погрожував позбавленням ліцензій та кримінальною відповідальністю. За якою саме статтею кримінального кодексу їх планують притягувати до відповідальності — військком не пояснив.

“У зв’язку з тим, що ні Конституція, ні закони Російської Федерації не працюють, то я не здивуюся, що в адвокатів заберуть ліцензії, і вони не зможуть виконувати свій професійний обов’язок. Але в цьому нічого дивного немає — репресивна держава випускає репресивні закони й просто перемелює людей з альтернативною точкою зору”, — зазначив політик, лідер міжнародного руху “Говорите Громче!” Андрій Сидельников.

Легальний спосіб не потрапити на війну в Україні — надіслати заяву до військкомату. Краще поштою, а не особисто, з посиланням на пункт 3 статті 59 російської Конституції. Вона гарантує всім громадянам федерації заміну виконання військових обов’язків цивільними в разі наявності в них переконань, що суперечать військовій службі. Але гарантій, що прохання схвалять, немає, тому надійніший шлях — просто не отримувати повістку.

“Можна порадити призовникам чи чоловікам: не проживати за місцем прописки насамперед, взагалі не підписувати жодних паперів, тому що, якщо підписано отримання повістки, то, відповідно, можливе адміністративне покарання, але фізично вас не мають права призвати”, — каже Сидельников.

У Росії за неявку до військкомату загрожує адміністративна відповідальність — штрафи. Ухилянта  можуть засудити до двох років позбавлення волі. Проте є й поважні причини: хвороба чи травма, тяжкий стан здоров’я близького родича чи обставина, яка залежить від волі громадянина.

Після оголошення про мобілізацію росіяни штурмують кордони з Грузією, Казахстаном, Фінляндією та Монголією та вишиковуються у величезні черги в аеропортах. Якими будуть довгострокові наслідки для тих, хто виїхав за кордон, — поки що сказати важко, але важливо інше: найближчим часом до них точно не дістануться довгі руки військкомів. Однак часу виїхати залишається небагато. Росія може закрити кордони

“Чоловікам мобілізаційного віку після “референдумів” заборонять виїжджати з Росії. Але нібито можна буде виїхати за довідкою з військкомату… Буде щось на зразок “виїзних віз”: для виїзду з Росії чоловікам доведеться отримувати дозвіл від військкомату”, — пише видання “Медуза” з посиланням на джерело, близьке до Адміністрації президента РФ.

Якщо уникнути мобілізації не вдалося, єдиний спосіб вижити і не стати воєнним злочинцем — здатися в полон.

Як здатися в полон, якщо ви один:

  • відстебніть магазин і повісьте зброю на ліве плече стволом униз;
  • покажіть порожні руки;
  • підніміть білу тканину та крикніть “Здаюся!”;
  • виконуйте вимоги українських захисників.

Як здатися в полон групою чи цілим підрозділом:

  • складіть всю зброю перед собою на віддалі;
  • станьте прямо перед воєнною технікою, заглушіть її, вона не має бути в бойовому стані;
  • оберіть переговорника для повідомлення українських військових про бажання здатися в полон. Це має бути офіцер або старший за званням — з білим прапором і без зброї.

ЗСУ гарантують усім полоненим право на життя та дотримання заборони на тортури відповідно до міжнародного законодавства; амністію тим, хто добровільно здав військову техніку та склав свою зброю, а також телефонний дзвінок рідним.

Читайте також: Читайте також: Уникнути “мобілізації”: як громадяни України виїжджають з окупованого Криму — деталі від Чубарова

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський гарантував російським військовим, які здалися в полон, цивілізоване ставлення, анонімність умов здачі та можливість не повернутися до РФ, якщо людина цього не хоче.

Прямий ефір