Як Росія відшукує цілі для ударів в Україні — відповідь експерта з нацбезпеки

Наслідки удару по ДніпроГЕС. Фото: t.me/pgo_gov_ua

Наслідки “Відкритого неба”, доступ до технічної документації об’єктів критичної інфраструктури та робота російської агентури — три основні складові, які дозволяють Росії завдавати болісних ударів по Україні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал-майор запасу СБУ, директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.

За його словами, Москві дуже легко знайти технічну документацію стаціонарних об’єктів, які протягом останніх 30-40 років нікуди не переносилися.

“Отримати цю інформацію в Москві простіше простого: просто підняти старі документи, які узгоджувалися свого часу в тих чи інших міністерствах Радянського Союзу”, — пояснив Ягун.

Крім того, як вважає гість ефіру, Москва користувалася для розвідки Договором про відкрите небо, учасниками якого були і Росія, і Україна.

“Ми до останнього часу, ще увійшовши у війну з Росією, були учасниками “Відкритого неба”. “Відкрите небо” — коли літають літаки просто над нашими головами і знімають усі об’єкти, насамперед військові, які розташовані на твоїй території. Відповідно, і ми мали таку інформацію, але можливості дістати ці об’єкти зараз у нас не настільки широкі, як у Росії”, — каже експерт з безпеки.

Він додає, що не варто, звісно, скидати з рахунків і російську агентуру в Україні.

“Це ті люди, яких ми називаємо “коригувальники”, яких по 3-4 особи за кілька днів Служба безпеки виловлює на території України. На жаль, вони є. Це треба прийняти. І вони будуть і надалі. Тому що частина суспільства, на жаль, вірить у те, що таким чином вони наближають мир в їхньому розумінні”, — зазначив Віктор Ягун.

Нагадаємо, цієї ночі росіяни вдарили авіабомбою по підприємству в Сумах, а також атакували “Шахедами” підприємства ще у двох областях України.

Прямий ефір