Як російська пропаганда бреше про ситуацію в Курській області — огляд (ВІДЕО)

РосЗМІ. Скріншот: uatv.ua

Росія змушена виводити частину військ з України для перекидання їх у Курську область, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела в уряді США. На думку аналітиків видання, це свідчить про те, що операція українських військових застала Кремль зненацька і відвернула увагу від наступу на фронті в Україні. Водночас російське телебачення, Міністерство оборони і пропагандисти продовжують брехати, що російська армія стабілізувала ситуацію в Курській області, інформує FREEДОМ.

6 серпня 2024 року в ЗМІ з’явилася інформація про прорив кордону Курської області Росії. Того ж дня у російських так званих новинах заявляли, що противник зупинений і загроз на кордоні більше немає.

“Наші військові та прикордонники ФСБ не допустили прориву кордону. Провальна з військового погляду вилазка переслідувала завдання забезпечити гучний медійний ефект”, — із заяв російських пропагандистів.

Наступного дня, 7 серпня, російські пропагандисти поширили фейкові заяви Міноборони РФ, стверджуючи, що в операції у Курській області беруть участь сотні військових. Однак, за різними даними, у ній залучено від 6 до 10 тис. осіб.

“У Міністерстві оборони повідомили, що намагалися здійснити прорив силами до 300 осіб за підтримки 11 танків і 22 броньованих машин”, — одна із заяв у росЗМІ.

Уже до вечора 7 серпня “ура-патріотизм” у пропагандистських студіях Росії стих.

“Десятки танків і бронетехніки зайшли на територію Російської Федерації. Тисячі людей! Як таке можна було приховати?”, — ставили собі питання роспропагандисти.

У виданні “Медуза”, посилаючись на співробітників прокремлівських ЗМІ, повідомили, що в адміністрації “президента” Росії кілька днів зволікали з методичками щодо ситуації в Курській області.

Пізніше — настійно рекомендували журналістам, висвітлюючи події, робити акцент на нібито атаках ЗСУ на мирне населення і єдності країни в допомозі переселенцям з Курської області.

“Особливий акцент журналістам рекомендують зробити на “зусиллях” федеральної влади, Володимира Путіна та уряду, які “не кидають нікого в біді”. Співрозмовники “Медузи” в лояльних до Кремля ЗМІ зазначають, що отримали рекомендації тільки вдень (8 серпня), хоча наступ ЗСУ почався 6 серпня. Вони припускають, що в політблоці адміністрації “президента” не розуміли масштабів того, що відбувається, тому не змогли скласти “методичку” оперативніше”, — з матеріалу “Медузи”.

“Брешуть по телевізору — брешуть, брешуть, брешуть, брешуть! Тварюки брешуть! Люди самі рятувалися! Ці тварюки — адміністрація — брешуть, собі медалі вішають на плечі та на груди”, — нарікала мешканка Курської області.

“Ми залишилися без даху над головою, без виплат, без грошей… Ми поїхали, у чому змогли! Наша адміністрація не працювала, скажімо прямо і відверто! У нас немає евакуації із Суджанського району, село Гуєве — там люди залишилися, вони відірвані від землі. Вони просто перепливають на річці, на човнах”, — зі звернення російських громадян.

З’явилося у прокремлівських ЗМІ й чимало фейків, пов’язаних із реакцією заходу на операцію ЗСУ в Курській області. Так, одним із наративів стало те, що США нібито попередили Київ про наслідки такого рішення для України. Насправді — офіційна позиція Вашингтона інша.

“Ми спілкуємося з українцями щодо цієї конкретної операції. Я надам їм можливість розповісти про те, які операції вони проводять і які цілі вони переслідують. Правильно те, що вони будуть говорити про це публічно, а не ми. Рішення про те, як Україна проводить свої військові операції, це рішення, яке приймає Україна”, — наголосив представник Державного департаменту США Метью Міллер.

Сам Путін на операцію в Курській області відреагував лише через добу. Під час засідання Ради безпеки диктатор назвав те, що відбувається, “масштабною провокацією”. У наступних публічних виступах, явно нервуючи, вимагав від керівників областей доповіді про те, що відбувається.

На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), російський диктатор перекладає відповідальність на місцеву владу, водночас не виносячи в публічну площину власних рішень про дії у відповідь.

Читайте також: Ціла рота російських військових здалася в полон ЗСУ в Курській області (ФОТО)

Прямий ефір