Як протистояти вибудовуванню путінської “осі зла” — механізми назвала експертка з питань Східної Азії

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Південна Корея може стати жертвою агресивного співробітництва Росії та КНДР (Корейської народно-демократичної республіки, Північної Кореї). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що між Україною і Південною Кореєю велася активна дипломатична робота, але країни ще більше зблизила спільна загроза від співпраці РФ та КНДР.

“У Південній Кореї дуже чітко розуміють, що ті війська, які беруть участь у війні, отримають досвід, отримають технічні можливості й можуть використовувати всі ці свої навички проти Південної Кореї. Це дуже турбує південнокорейську владу, безумовно. І перша реакція була у президента, це те, що він звернувся й до наших партнерів НАТО, відправив делегацію, й до наших партнерів ЄС, й до Сполучених Штатів Америки. Тобто вони провели дуже багато зустрічей, щоб міжнародна спільнота спільно виробила якусь стратегію протистояння російсько-північнокорейському союзу”, — сказала експертка.

Також Плаксієнко-Бутирська нагадала, що наприкінці жовтня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з південнокорейським колегою Юн Сок Йолем. Під час розмови сторони домовилися про активну взаємодію в протистоянні цій загрозі.

Експертка констатувала, що західні партнери України раніше обрали стратегію не ескалувати ситуацію.

“Вони не реагували превентивно. Вони реагували вже коли щось збувалося, і, на жаль, м’яка така стратегія призвела до того, що Північна Корея спочатку спробувала відправляти невеликі партії зброї, але ніякої протидії не було. Виявилося, що немає інструментів, як це зупинити. Тоді почали великі партії відправляти, а тепер й солдатів, і, за великим рахунком, якщо не буде другої стратегії, агресивної стратегії протистояння, у якій братимуть участь і наші західні партнери, і Сполучені Штати Америки, і Південна Корея, то, звісно, для Росії і для Північної Кореї немає жодних чинників, які б зупинили цю взаємодію. Це велика загроза, і мені здається, що у світі ще не до кінця розуміють, що ця загроза буде звертатися проти багатьох країн. Це не тільки питання України”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Вона зауважила, що російський диктатор Володимир Путін свідомо вибудовує “вісь зла”. Для Кім Чен Ина це чудова можливість у такій іпостасі вийти на світову арену зі своєї ізоляції й отримати те, що допоможе його режиму серйозно зміцнитися.

“І тому Південна Корея має, окрім дипломатії, звісно, зрештою зважитися на крок надання зброї Україні. Але поки що вони дуже бояться, й поки що вони намагаються це питання обходити стороною”, — сказала Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Переговори про КНДР і зброю: підсумки візиту міністра оборони України до Південної Кореї (ВІДЕО)

Раніше директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих висловив думку, що своїми діями Москва та Пхеньян підштовхують Південну Корею до перегляду позиції щодо постачання озброєнь в Україну.

Прямий ефір