Як працює цензура Кремля — подробиці розповів російський журналіст

Ілюстративний колаж: cpd.gov.ua

Цензура — проблема, з якою роками стикається населення в Росії. Інформаційне поле від соціальних мереж до телевізійних програм знаходиться під контролем путінського режиму, який насаджує страх бути “загнобленим” за інакомислення або отримати звинувачення за статею про “фейки”. Про це сьогодні, 21 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський журналіст, ведучий YouTube-програми “Зомбоящик” Ілля Шепелін.

“Так чи інакше, світ зараз так влаштований завдяки соцмережам, що кожна людина більш-менш живе в інформаційній бульбашці. Росія — це держава, яка оточила людей такою бульбашкою. Тобто телевізор і пабліки у “ВКонтакте” скуплені потрібними людьми, і порядок денний вони штовхають з адміністрації президента. Ця інформаційна бульбашка вже починає нагадувати тоталітарну секту, тому що ви чуєте одне й те саме”, — сказав він. 

Журналіст наголосив, що навіть правдива інформація про масові вбивства українців в Бучі Київської області, які скоїла російська армія, сприймається росіянами як неправдива, оскільки суперечить їхній “картинці світу”.

“Така картина світу склалася завдяки тому, що в школі на батьківських зборах заборонено говорити щось інше, і люди про це знають. Заборонено мати свою думку з широкого кола питань. У підсумку людина просто починає вважати, що інша думка є для неї небезпечною. І це просто якась безглузда річ, з якою не треба стикатися, інакше тебе загноблять”, — зауважив він. 

Крім того, на російському телебаченні наочно демонструють, як будуть “гнобити” інакомислячих за допомогою виступів із проплаченими акторами, розповів Шепелін.

“Іноді в ефір запрошують таких клоунів на зарплаті, які лають “спеціальну військову операцію” або можуть навіть президента трохи й акуратно лаяти. Далі студія знущається з цієї людини, що, як правило, має досить потужний психологічний ефект. Усім людям перед екраном показують таку рольову модель, де людина висловила свою думку, тому що в неї є якісь альтернативні джерела інформації, але її тут же буквально забивають у студії. І ось цензура, так чи інакше, вона сточила образ поведінки багатьох людей, які просто не уявляють, що таке висловитися проти. Адже це означає або отримати статтю щодо “фейків”, або догану на роботі”, — пояснив журналість.

Таким чином, життя більшості росіян будується навколо мовчання, акцентував спікер.

“Коли всі навколо мовчать, то створюється відчуття, що це і є більшість, яку всі підтримують. Це результат впливу цензури, коли люди роками не стикаються з альтернативною точкою зору, коли по всіх телеканалах 150 експертів ходять і відтворюють одну й ту саму методичку. Складається враження, що це думка 150 людей, але ні, це думка, яка написана в одному з кабінетів адміністрації президента”, — підсумував Ілля Шепелін.

Читайте також: “Система плодить страх”: у РФ посилюють покарання за прояв інакомислення (ВІДЕО)

Нагадаємо, автора Telegram-каналу “Протестный МГУ” Дмитра Іванова засудили до 8,5 року в’язниці за статтею про “фейки”. Обвинувачення закидало Іванову 11 антивоєнних постів, присвячених подіям в українській Бучі, обстрілам російськими військовими Маріуполя і Запорізької атомної електростанції. Іванов провини не визнав, інформацію в повідомленнях він вважає правдивою

Як повідомлялося, 32-річна художниця з Пітера Саша Скочиленко вже майже рік перебуває в СІЗО, їй загрожує до 10 років позбавлення волі за “фейки” про російську армію: вона клеїла на цінники в магазинах інформацію про війну в Україні. 

Читайте також: “Ціна свободи”: виставка антивоєнної активістки Скочиленко з РФ відкрилася в Лондоні (ВІДЕО)

Прямий ефір