Як працюватиме контактна група щодо завершення війни в Україні — деталі

Ілюстративне фото: pixabay.com

У грудні Україна планує провести першу зустріч контактної групи, яка сформує спільну позицію щодо завершення війни Росії проти України. Про це заявив речник президента України Сергій Никифоров, повідомляє FREEДОМ.

За його словами, Україна збирає ключових європейських партнерів, які разом зі США здатні забезпечити максимальне посилення держави. Наразі остаточний перелік учасників ще формується. Проте вже відомо, що це будуть країни, які мають далекобійні здібності.

“Україна планує провести цю зустріч у грудні для координації, вироблення спільної позиції, забезпечення того, щоб бути сильними за будь-якого розвитку подій і на переговорах, і на полі бою”, — повідомив Никифоров.

Водночас президент України Володимир Зеленський зазначив, що до контактної групи щонайменше приєднаються Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Польща та Данія. Глава Української держави наголосив, що Європа, Америка та інші частини світу — усі мають бути в єдності заради безпеки.

“Європа, Америка, інші частини світу — ми всі повинні бути в єдності заради безпеки, тому що не буває часткової безпеки. Якщо є Росія, яка руйнує життя інших, це завжди битиме по всіх. Ми маємо бути разом. І ми обговорювали саме таку координацію, таку групу для Європи, і ми готували її і найближчим часом організуємо таку зустріч такої координаційної групи для Європи. Важливо, щоб усе відбувалося у єдності. Наш підхід до такої групи — щонайменше Німеччина, Франція, Британія, Італія, Польща, сподіваємось буде Данія, інші партнери. Політична координація, що має значення. Єдність, що дає успіх. Нам усім потрібний справжній мир”, — заявив Зеленський.

Одним із ключових питань, які обговорюватимуть під час першого засідання контактної групи щодо завершення війни, буде запрошення України до НАТО. Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

“Одним із питань такої зустрічі, одним із питань порядку денного буде, безумовно, і питання, про яке ми з вами говоримо, — отримання заявки на членство, та питання гарантій безпеки для України до моменту вступу до НАТО, поряд з іншими питаннями, питаннями військової підтримки України”, — сказав він під час опитування “Зовнішня політика та безпека. Настрої українського суспільства”, здійсненого на замовлення Центру “Нова Європа”.

Читайте також: Підготовку до нового “Рамштайну” обговорили Умеров та Остін

Нагадаємо, лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц під час візиту до Києва 9 грудня запропонував створити європейську контактну групу, яка виробить спільну позицію щодо завершення вони РФ проти України. Він зазначив, що протягом наступних тижнів та місяців не має бути якихось окремих мирних ініціатив з Європи, треба, щоб це була загальноєвропейська думка.

Прямий ефір