Поставки Північною Кореєю боєприпасів для Росії серйозно впливають на ситуацію, що склалася на фронті. Йдеться про снаряди калібру 122 мм, 152 мм і заряди для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Близько половини всіх артилерійських боєприпасів, які використовує РФ — північнокорейські. Якщо їх припинити, російські військові не зможуть так активно використовувати артилерію. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт Ян Матвєєв.
За його словами, зараз за рахунок північнокорейських САУ (самохідних артилерійських установок) поповнюється дефіцит в озброєнні РФ. Ці установки далекобійні і мають велику потужність. Крім того, у Північної Кореї є РСЗВ — аналоги радянського “Урагану” калібру 240 мм.
“Це дозволяє Путіну не перенапружувати власний ВПК (військово-промисловий комплекс, — ред.). Таким чином проблеми російського ВПК не так сильно позначаються на діях армії в зоні бойових дій, і РФ може розраховувати на більш тривалу війну”, — вважає експерт.
Водночас Матвєєв наголосив, що російські окупанти скаржаться на боєприпаси, що поставляються з КНДР. Все це через неякісні заряди, адже від кількості пороху і потужності підриву залежить дальність і швидкість їхнього польоту.
“І чим похибка більша, тим гірша купчастість стрільби. Ви просто не можете влучити туди, куди прицілилися за розрахунками. Навіть за допомогою пристрілки. Тобто якби ці снаряди були однаково погані, можна було б хоча б зробити якусь поправку і, відповідно, влучати. Однак вони різні: десь більше пороху, десь — менше, десь він кращої якості, десь — гіршої. Розкрити заряд і перевірити заздалегідь його неможливо. Це все призводить до більшої витрати боєприпасів і до зниження точності стрільби”, — пояснив військовий експерт.
Якщо говорити про класичну російську тактику знищення населених пунктів — точність стрільби не потрібна, пояснив Матвєєв.
“Вони просто авіабомбами, артилерійськими снарядами, РСЗВ, термобаричними боєприпасами обстрілюють місто, щоб перетворити його на руїни. Таким чином намагаються ускладнити його оборону. У таких випадках велика точність не потрібна, а для масованого вогню використовується тактика постійного обстрілу. Тут снарядний голод нівелюється. А ось для перехоплення артилерії противника ця якість снарядів не працює”, — акцентував експерт.
Читайте також: Росія дедалі більше покладається на постачання артилерії з КНДР, — ЦПД
Нагадаємо, раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що ще 150 балістичних ракет малої дальності передасть Росії Північна Корея. Крім озброєння, КНДР планує направити в Росію і додаткову живу силу. Видання The New York Times із посиланням на Пентагон повідомляє, що північнокорейське підкріплення прибуде в найближчі два місяці.