Як операція ЗСУ в Курській області позначилася на фронті — деталі (ВІДЕО)

Украинские защитники. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Росіяни активізували наступальні дії у східних областях України. У Генштабі Збройних сил України (ЗСУ) повідомили, що противник починає тиснути в Харківській області. Найгарячіший напрямок — Покровський. Туди російське командування кинуло всі сили, нехтуючи при цьому обороною Курської області. Про те, як операція Сил оборони України в Курській області вплинула на ситуацію на фронті, розповідає FREEДOM.

Сили оборони України контролюють щонайменше 94 населених пункти Курської області. Це більш ніж 1250 квадратних кілометрів. Про те, що українські захисники продовжують розвивати наступ, за підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського повідомив президент Володимир Зеленський.

“Є просування наших у Курській області — від одного до трьох кілометрів. Взяли під контроль ще два населених пункти. Тривають активні дії щодо ще одного населеного пункту. Є поповнення обмінного фонду“, — розповів Володимир Зеленський.

Першими в Курській області українські сили зустріли російські строковики. Тепер сотні з них — в українському полоні. Перших 115 24 серпня обміняли на українських солдатів, зокрема тих, яких російські окупанти захопили ще 2022 року. Аналітики зазначають: після того, як російське командування усвідомило, що операція ЗСУ в Курській області — не просто рейд, армія країни-агресора, нехай і неохоче, почала перегруповуватися.

“Командири 810-ї бригади морської піхоти, 155-ї бригади морської піхоти, 11-ї повітряно-десантної бригади, 56-го полку ПДВ і 51-го полку ПДВ відзвітували Путіну про виконання бойових завдань на російських територіях, що межують з Україною. Ймовірно, мається на увазі Курська область“, — зі звіту американського Інституту вивчення війни.

Ці підрозділи перекинули з Сіверського напрямку та району Часового Яру — це на Донеччині, району Роботине в Запорізькій та півночі Харківської області. При цьому російських окупантів, які наступають на Покровськ і Торецьк, російські командири для оборони власних територій перекидати не поспішають. Їхній пріоритет — окупація Донецької області.

“Путін конкретно поставив завдання саме захопити Донецьку і Луганську області. Він кілька разів змінював терміни. Десятки разів, прямо скажу. Але це не вдавалося. Тому це, скажімо, останній системний удар для захоплення. Тому вся увага сюди. Тому Путін дав вказівку нічого не знімати, продовжувати операцію за заданим планом, а Курський напрямок — він почекає“, — прокоментував керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Російська влада вважає, що наступ Сил оборони України в Курській області триватиме щонайменше кілька місяців. Вона готує росіян до нової реальності — коли частину території контролюють українські військовослужбовці, повідомляє видання “Медуза” з посиланням на близькі до Кремля та уряду Росії анонімні джерела. У Москви просто немає іншого вибору, адже для того, щоб витіснити ЗСУ з Курської області — необхідно залучити багатотисячні резерви, яких немає.

“Російський міністр оборони Андрій Бєлоусов цього тижня заявив, що новий координаційний орган “уже” працює цілодобово, щоб з’ясувати, як нові угруповання російських військ можуть контратакувати в Курській області. Росія, найімовірніше, потребує від 15 до 20 бригад — це щонайменше 50 тис. військових, щоб відтіснити Україну від Курська”, — з публікації The New York Times.

Видання зазначає — зараз у російської армії “і близько немає” потрібної кількості сил у прикордонних районах.

Читайте також: Операція ЗСУ в Курській області є серйозним ударом по репутації Путіна в РФ — думка політолога

Прямий ефір