Як Лукашенко відхрещувався від путінської агресії проти України — подробиці дзвінка з вибаченнями (ВІДЕО)

Олександр Лукашенко. Фото: gettyimages.com

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко підтримує війну Росії проти України. Хоча в перші дні повномасштабного вторгнення російської армії навіть вибачався за обстріли з території Білорусі, повідомляє FREEДОМ.

Володимир Зеленський в інтерв’ю американському журналісту Лексу Фрідману розповів, як у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну він поговорив телефоном із Лукашенком. Той перепросив у президента України за російські обстріли з території Білорусі.

“Через кілька днів, перших днів війни, я говорив із Лукашенком по телефону, і він вибачався. Він говорив: “Це не я. З моєї території пускали ракети, і пускав Путін”. Це його слова, маю свідків. Він казав: “Я вибачаюсь. Ти повір, Володю, це не я. Я не контролюю, це просто ракети, це Путін”, — розповів президент України.

Глава Української держави сказав, що Лукашенко — такий самий убивця, як і Путін.

“Я йому сказав: “Ти такий же вбивця, і я тобі просто говорю”. А він мені казав: “Зрозумій, не можна воювати з росіянами”. Я сказав йому: “Ми ніколи не воювали. Ракети прилетіли з твоєї землі, з Білорусі. Як ти це допустив?”. Він каже: “Ну добре, відповідай у відповідь”. Я досі пам’ятаю, він мені каже: “Удар по нафтопереробному заводу. Ти ж знаєш, скільки він для мене означає”, — згадує Зеленський.

Факт розмови президента України із білоруським диктатором після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтвердила речниця Лукашенка Наталія Ейсмонт. Вона заявила, що цей дзвінок був результатом “емоційної реакції сина Лукашенка”. Щоправда, диктатор, за її словами, за обстріли не вибачався. Нібито немає за що.

Білорусь підтримує Росію у війні проти України з лютого 2022 року. Режим Лукашенка перетворив країну на плацдарм для російських військ. Моніторингова група ”Беларускі Гаюн” зафіксувала перший пуск ракет з боку Білорусі по Україні 24 лютого 2022 року — першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Лише за перші 10 днів війни Росії проти України з території Білорусі російська армія здійснила близько 70 таких пусків.

“Росія очікувала у перші 3-7 днів війни, що після удару по ключових пунктах управління ЗСУ, аеродромах, об’єктах ППО та деяких інших цілях та за очікуваної підтримки населення вдасться швидко нейтралізувати ЗСУ та керівництво України. Успішна побудова оборони військово-політичним керівництвом України зірвала ці плани із завищеними очікуваннями”, — пише Deutsche Welle.

Лукашенко від початку війни Росії проти України заявляв про підтримку Путіна. Він публічно визнав не лише факт обстрілів, але й те, що 2022 року підрозділи збройних сил Російської Федерації вторглися в Україну з території Білорусі.

Свою вірність Путіну Лукашенко не забуває демонструвати досі. Щоправда, останнім часом через санкційний тиск Заходу і зростання апетиту Кремля він все більше шукає підтримки Китаю. У Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки та оборони України звернули увагу на те, що третій за останні три роки візит Лукашенка до Китаю відбудеться у січні — перед так званими “виборами” в Білорусі.

“Лукашенко прагне розвивати зв’язки з Китаєм для підтримки свого режиму та посилення переговорних позицій із Кремлем. Внаслідок тісної співпраці з Росією Білорусь останніми роками перебуває у міжнародній ізоляції. Водночас країна зазнає тиску з боку Росії через безпосередню військову присутність на своїй території, фінансові зобов’язання за кредитами та залежність від енергоресурсів”, — пише ЦПД.

“Китай для нього [Лукашенка] важливий, тому що Китай сприймається багатьма позитивно, як нейтральна сила. І він руйнує імідж маріонетки, все ж таки кажуть навіть в оточенні Лукашенка, що він маріонетка Путіна. А коли він зустрічається з Китаєм — ось бачите, я ще й з Китаєм дружу. Але Китай дуже обережний. Після 2020 року більшість інвестицій та проєктів, які були у Білорусі, виведено”, — пояснює журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Лукашенко став президентом Білорусі понад 30 років тому. На так званих “виборах” у січні 2025 року він знову зареєструвався кандидатом. Москва вже запевнила диктатора, що готова відправити йому на допомогу силовиків, якщо у країні спалахнуть протести.

Читайте також: Страх Лукашенка, посилення репресій, імітація демократії: про підготовку до “виборів” у Білорусі розповів Вячорка

Як повідомлялося раніше, Лукашенко знову заговорив про розміщення російського “Орешника” у Білорусі. Тепер він хоче десяток таких комплексів. 

Прямий ефір