Як Курська операція впливає на Донецький фронт — експертні оцінки (ВІДЕО)

Розбита російська техніка в Курській області. Фото: Комерсант

Російські окупанти останнім часом не мають успіхів на Покровському напрямку. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). На думку експертів, на наступальні можливості російських підрозділів могла вплинути операція Збройних сил України в Курській області РФ, повідомляє FREEДОМ.

Сили оборони України більш ніж на тиждень зупинили російський наступ на Покровськ Донецької області. Ця ділянка фронту — одна з ключових для російської армії. У мережі з’явилася інформація, що російський генштаб нібито має завдання взяти Покровськ до 1 жовтня. Останнім часом ЗСУ все ще щодня відбивають тут десятки атак противника, але наступ армії країни-агресора припинено.

“На сході російський наступ на українське місто Покровськ, що став центром війни останніми місяцями, зупинився на одній із ключових ділянок фронту більш ніж на тиждень. Тим не менш, бойові дії в селах і полях на схід від міста, що є матеріально-технічним центром для захисту України на східному Донбасі, залишаються невпинними, і немає жодних ознак того, що великі російські сили, зібрані в цьому районі, відмовилися від своєї мети просування у місто”,— пише The New York Times.

Щоб протистояти операції ЗСУ в Курській області, російське командування перекидає підрозділи з тимчасово окупованих нею територій: Сіверського напрямку, району Часового Яру, із Запорізької та Харківської областей.

“Ми робимо все можливе, щоби не втратити Покровськ. Ми посилили обороноздатність у цьому районі… Інакше кажучи, наша стратегія працює. Звісно, противник концентрує свої найбільш підготовлені підрозділи у районі Покровська. Але ми позбавили їх можливості маневрувати та розгортати свої підкріплення з інших напрямків. Тобто, фактично, виходить так, що навіть якщо вони не перекинули жодного підрозділу з-під Покровська, крім однієї бригади морської піхоти, вони зараз не можуть маневрувати так, як це було раніше”, — розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Росія перекинула до Курської області 60 тис. своїх військових, заявив президент Володимир Зеленський. За інформацією військових аналітиків, йдеться, зокрема, про 155-ту і 810-ту бригади морської піхоти збройних сил РФ, 11-ту повітряно-десантну бригаду, 51-й і 56-й полки ПДВ.

“На Курський напрямок перекидаються найбільш боєздатні підрозділи. Це частини спецпризначення, це сили ССО і, головне, це бригади морської піхоти та повітрянодесантних військ: найбільш мотивовані, боєздатні, ті, які мали посилити тиск на Донецькому напрямку”, — прокоментував військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

До початку операції ЗСУ в Курській області Росія, ймовірно, планувала збільшити своє угруповання на території України. Але наступ української армії зірвав ці плани.

“Генштаб Російської Федерації внаслідок успішних дій Сил оборони України на Курському напрямку та можливості розширення зони контролю на території Бєлгородської та Брянської областей був змушений створити оперативно-тактичні угруповання “Брянськ” та “Бєлгород”. Кожне з них налічує близько 30 тис. особового складу, тому ми можемо говорити про те, що загальна кількість сил РФ, які перекинуті на Курський напрямок, — близько 100 тис. особового складу”, — сказав Дмитро Снєгирьов.

Крім особового складу, російське командування відтягує з тимчасово окупованих українських територій й військову техніку. Крім того, завдяки операції у Курській області ЗСУ скоротили розрив у співвідношенні кількості снарядів. За словами Володимира Зеленського, під час затримок у постачанні він доходив до 1:12. Тепер на Покровському напрямку на кожні три російські снаряди припадає один український.

Читайте також: Курській операції — уже місяць: експерти підбили підсумки і склали прогнози

Нагадаємо, на думку екскомандира взводу батальйону “Айдар” Євгена Дикого, після того, як восени 2022 року Сили оборони України звільнили Харківську область та Херсон, жодна інша українська операція не була настільки успішною, як стала Курська.

Читайте також: Українські війська зайшли в Курську область серйозно і надовго, — Братчук

Прямий ефір