Через кризу Китай не стане більш поступливим зі США. Навпаки, у всіх бідах він робитиме їх винними. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
“Питання полягає в тому, що криза в Китаї дуже здорово загострить їхні внутрішні проблеми, насамперед. І, як правило, у подібні кризові моменти різко централізується влада. Вона ще більше буде зосереджена в рамках одних рук, ще жорсткішою буде внутрішня і зовнішня політика”, — сказав він.
За словами економіста, насамперед у китайській кризі активно шукатимуть винних.
“Хто на сьогоднішній момент винен у тому, що американські інвестиції не приходять у Китай? США винні. Хто винен, що Китай не отримує нових технологій? США винні. Що потрібно зробити для того, щоб покарати США? Об’єднатися. З Російською Федерацією. Проводити ще більш жорстку політику. Тобто, як правило, у подібних ситуаціях ті чи інші не зовсім демократичні режими посилюють зовнішню політику, а не навпаки”, — пояснив Пендзин.
Також він відповів на запитання — чи не захоче глава КНР Сі Цзіньпін або хтось наступний найближчим часом якимись військовими діями врятувати економіку Китаю?
“Китай історично ментально набагато акуратніший і менш схильний до тих авантюристичних рішень, які може собі дозволити РФ. Росія натягнула на себе настільки безпрецедентні обмеження і санкційні, і ті чи інші вимоги, що для Китаю щось схоже… У цій ситуації Китай давно потирав руки з приводу Тайваню. І якби світ мовчки проковтнув Україну і віддав би її РФ, Китай би зайшов на Тайвань. Китай запустив дурника вперед подивитися, що буде. Китай аналізує поведінку дурника і, знаючи китайську ментальність, вони цієї помилки не повторюватимуть. Зараз Китай гранично обережний, тому жодних думок з приводу того, що Китай зараз з кимось воюватиме, у мене немає точно. Війна абсолютно невигідна, а ядерна війна катастрофічно невигідна Китаю. Війна стала невигідна в той момент, коли Китай зрозумів, як світ консолідувався проти країни-агресора. Ніхто не думав, що буде така консолідація — ні Росія, ні Китай”, — підсумував Олег Пендзин.
Читайте також: Економіку Китаю лихоманить — що це означає, пояснив Пендзин
Нагадаємо, як заявив аналітик, аспірант Цзілінського університету Петро Шевченко, США і Китай намагаються знаходити спільну мову, хоч їхні відносини і загострюються. На його думку, у Сполучених Штатах Америки є розуміння, що якщо вони підуть на жорсткі економічні заходи проти Китаю, то це вдарить і по самих США. Обидві держави хочуть зберегти канали економічної взаємодії.