РФ постійно переміщує літаки, щоб убезпечити їх від українських дронів і ракет. Про це сьогодні, 11 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
“Постійне переміщення — це як “п’ятнашки”, постійне перетасовування для того, щоб заховати свої літаки і убезпечити їх від українських дронів або далекобійних ракет, які у нас є, а наступного року буде ще більше. Це стандартна історія для того, щоб забезпечити безпеку своєї авіації”, — зауважив він.
Ступак звернув увагу, що Росія використовує авіацію не тільки на лінії фронту, а й завдає за її допомогою удари КАБами по населених пунктах України.
“Але останнім часом я бачу, що статистика трохи йде вниз щодо використання авіації. З чим це пов’язано — у мене поки що відповіді немає. Можливо, з нестачею самих КАБів, є проблеми з людьми або якісь труднощі з технікою. Але, в будь-якому разі, авіації у Росії — багато. “Об’єднана авіабудівна корпорація” має можливість виробляти авіацію. Так, не швидко, так, не десятками одиниць на рік, але можуть робити. У нас, на жаль, такого варіанту немає”, — сказав аналітик.
На його думку, аеродром “Енгельс”, на який Росія перемістила свою авіацію, зручний для неї, щоб використовувати літаки для ударів по Україні.
“Якщо їх заховати десь далеко-далеко за Уралом, то неможливо буде їх використовувати так, як вони себе запланували. На “Енгельсі”, їх заправили, озброїли, підняли в повітря, вивели на пускові рубежі, зробили стрілянину по Україні та повернулися назад. Це досить-таки, наскільки це можливо, зручний майданчик і досить безпечний для ведення таких бойових дій”, — пояснив Ступак.
Він додав, що вартість українських дронів, які завдають ударів по російських аеродромах, у рази менша за вартість літаків, які уражаються цими безпілотниками.
Читайте також: Аеродром “Енгельс” не є безпечним для російської авіації — думка Храпчинського
Нагадаємо, Росія масово перекидає свої військові літаки на розташований за 600 км від українського кордону аеродром “Енгельс” у Саратовській області, щоб уникнути далекобійних ударів ракетами ATACMS.