Як далекобійність України змінила перебіг бойових дій — розбір (ВІДЕО)

Вибухи в РФ. Скріншот: uatv.ua

Удари Сил оборони України по військових аеродромах у Росії та російських системах протиповітряної оборони (ППО) призведуть до зменшення кількості повітряних операцій армії країни-агресора, вважають аналітики ISW. Ця тенденція вже підтверджується, кажуть експерти. Тепер РФ змушена ховати свою авіацію за сотні кілометрів від українського кордону. Деталі — у матеріалі журналістів FREEДОМ.

У мережі опублікували відео, що підтверджує масштабну пожежу на нафтобазі в російському Орлі. Очевидці повідомляли, що після вибухів туди прибули пожежні машини, а в небі помітили вертольоти. У Генштабі Збройних сил України підтвердили удар по одному з найбільших російських терміналів нафтопродуктів. 

“У ніч на 14 грудня 2024 року підрозділи Сил спеціальних операцій Збройних сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали ураження по лінійно-виробничій диспетчерській станції “Стальной конь” в Орловській області РФ. Станція “Стальной конь” є частиною російського військово-промислового комплексу, який забезпечує постачання нафтопродуктів для армії РФ”, — йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ. 

Сили оборони України продовжують вражати цілі в Росії, що становлять потенційну або реальну загрозу. 

14 грудня в Кримську Краснодарського краю знищено російський військовий літак Су-30. А на день раніше було уражено об’єкти в Краснодарі. 

“13 грудня руйнівна пожежа в місті Краснодар вивела з ладу три російські залізничні локомотиви. ️Зазначені військові об’єкти агресор використовував у злочинній війні проти України”, — зазначили в Головному управлінні розвідки Міноборони України. 

Росія ховає свої літаки і перекидає військову авіацію на розташований за 600 км від українського кордону аеродром “Енгельс” у Саратовській області, щоб уникнути далекобійних ударів ЗСУ американськими ракетами ATACMS, пише Defence Express. 

Згідно з супутниковими знімками, опублікованими OSINT-фахівцями, там розмістили низку бомбардувальників. Два Ту-160 і ще один намальований макет, а також Ту-95МС, чотири справжніх літаки і три макети. Три військово-транспортні літаки — один Ан-12 і два Іл-76. Є там і дев’ять фронтових бомбардувальників Су-34. Крім того, ідентифіковано два винищувачі Су-27/30.

“Для порівняння, у вересні цього року на авіабазі “Енгельс” можна було побачити меншу кількість літаків, і це були здебільшого бомбардувальники (Ту-22, Ту-95 і Ту-160) і, ймовірно, той самий Ан-12. А ще раніше в березні цього року — Ту-95 і Ту-160, загалом близько восьми літаків”, — зазначається в публікації Defence Express. 

Це стандартна стратегія для того, щоб гарантувати безпеку своєї авіації, вважає військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

“Авіація не повинна перебувати в одному місці, постійно потрібно її переміщати. Тільки це може хоч якось гарантувати безпеку, крім засобів ППО. На українській території авіація активно використовується, але останнім часом я бачу, що статистика йде вниз, м’яко кажучи, щодо використання авіації”, — сказав Ступак.

Експерти не виключають, що застосування Силами оборони України далекобійної зброї може сприяти не тільки зниженню інтенсивності боїв на фронті, але й стати предметом ймовірних переговорів із країною-агресором.  

На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), удари по військових аеродромах у Росії та російських системах ППО в ближньому тилу можуть призвести до зменшення кількості ворожих повітряних операцій та атак на Україну.

Читайте також: Вибухи в Грозному та реакцію Кадирова прокоментував Сазонов

Раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив, що третину об’єктів, які постачають паливо російській армії, пошкоджено або знищено внаслідок спецоперацій українських захисників.

Прямий ефір