Безпілотник зміг пролетіти 1 200 км до підприємства зі складання ударних дронів у Республіці Татарстан, тому що у Росії немає суцільного радіолокаційного поля над усією територією. Про це сьогодні, 5 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.
“Це був легкомоторний літак “Аеропракт A-22″… Ще під час війни Азербайджану з Вірменією застосовували А-22 як хибні цілі для авіації, для виявлення системи протиповітряної оборони такі літаки запускали, по ним працювала ППО, після чого по працюючій ППО завдавали удари… Це не буде масовим явищем, тому що це занадто дорого. Але наразі, поки немає достатньої кількості далекобійних дронів, можна піти цим шляхом. Усе-таки цей літак випускають із 1999 року, він послужив, виходить, десь приблизно 25 років. Їх можна використовувати в такий спосіб, тому що льотне життя практично вже добігає кінця, можна утилізувати в такий спосіб”, — сказав він.
Романенко пояснив, що літак зміг подолати таку відстань у російському небі, тому що у РФ “немає суцільного радіолокаційного поля над усією територією, у всякому разі, на висоті 100-150 метрів”.
“Якщо прокласти політ на малій висоті, то фактично в будь-яку точку Росії можна потрапити без особливих проблем. А якщо це віддалена точка, то там досі немає ППО. Тому досить добре виходили удари по нафтопереробних заводах… Потрібно подолати ось цю лінію фронту, там, де 60-кілометрова смуга РЕБ, суцільних радіоелектронних перешкод. А далі, як правило, якщо ти йдеш на малій висоті, то, загалом, уся російська територія перебуває під ударом”, — сказав авіаексперт.
Романенко вважає, що в районі цілі на А-22 впливав РЕБ, тому літак влучив не прицільно.
“Він влучив по території підприємства… Це законна ціль. Він влучив по території підприємства, по хостелу, в якому живуть працівники оборонного підприємства, що випускають дрони, які потім полетять по житлових кварталах України. Тобто питання про законність ніяких не може виникати за визначенням. Підприємство виробляє озброєння, отримай те, що заслужив”, — заявив він.
Читайте також: “Шахеди” в Татарстані збирали понад пів року: експерт розповів про наслідки удару по виробництву дронів
Як повідомлялося, 2 квітня безпілотники вразили підприємство зі складання ударних дронів “Шахедів” і НПЗ у Республіці Татарстан. Відповідні кадри очевидці поширили в мережі. Ця атака стала найвіддаленішою від кордонів України — від місць влучання до лінії фронту понад тисячу кілометрів.