Ядерні погрози Кремля: на кого спрямовані — пояснення експерта

Ілюстративний колаж: tsn.ua

Кремль постійно погрожує Україні та всьому світу застосуванням ядерної зброї. Такі заяви спрямовані на лідерів західного світу та внутрішню аудиторію самої Росії, адже ядерні погрози дають можливість зберегти росіянам впевненість у перемозі. Про це сьогодні, 22 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів соціолог, експерт із комунікацій Міжнародного центру протидії російській пропаганді Дмитро Громаков.

“Споживачів можна розбити на кілька базових цільових аудиторій. Перш за все, це лідери західного світу, які розуміють суть загрози будь-якого ядерного конфлікту. Припустимо, якщо для України і для українців сьогодні це не є стримувальним фактором, щоб звільняти свої землі та повертати суверенітет, то для західних політиків це може стати вагомим аргументом для їхніх внутрішньополітичних процесів”, — сказав він. 

Своєю чергою для російського суспільства такі кремлівські погрози дають можливість зберегти впевненість у своїй перемозі та відтягнути момент усвідомлення того, що війна буде програна Росією, зазначив експерт.

“Поки ядерну зброю не застосовано, росіяни можуть собі ще дозволити втішатися думкою, що вони є поблажливою стороною, тобто ставляться до України поблажливо, не включаючи ядерний компонент у цей конфлікт. Щойно всім стане зрозуміло, що ядерної війни в Україні та застосування ядерної зброї не буде за жодних умов, то для росіян відкриється чорна діра переосмислення і краху всієї російської пропагандистської машини, яка переконувала їх у незламності та непереможності російської армії”, — підкреслив Дмитро Громаков.

Читайте також: Скільки брехні про війну і як не стати жертвою російської пропаганди — аналітика Мацуки

Прямий ефір