Ядерні переговори між США та Китаєм знижують ризики — думка Подвига

Павло Подвиг. Фото: nettavisen.no

США та Китай відновлюють ядерні переговори після п’ятирічної паузи. У переговорах беруть участь неурядові експерти, які мають якісь зв’язки, розуміння того, як працює уряд у їхній країні. Після зустрічі вони зможуть передати зміст дискусій своїй владі. Про це сьогодні, 23 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник проєкту “Ядерне озброєння Росії” Павло Подвиг.

“Такі канали насправді дуже важливі, й вони йдуть зі змінним успіхом постійно на різному рівні. І те, що такий діалог відбувся у березні, це, звісно, знак хороший. Але водночас були й офіційні спроби перемовин між Сполученими Штатами та Китаєм, які поки що ні до чого не приводять. Бо поки не зовсім зрозуміло, що Сполучені Штати можуть Китаю запропонувати в обмін на якесь обмеження китайської програми розгортання озброєнь, про яку всі зараз турбуються”, — прокоментував він переговори між Вашингтоном і Пекіном.

За словами Подвига, подібні переговори знижують ризики.

“Тайвань — це гаряча точка між Сполученими Штатами та Китаєм. Я думаю, ті китайські учасники, які говорили про те, що якщо дійде до якоїсь військової операції із захоплення Тайваню, то Китай не буде розраховувати на застосування ядерної зброї. А якщо справа дійде до військового конфлікту навколо Тайваню, то там буде, звичайно, існувати небезпека ескалації, зокрема ядерної. Такі варіанти існують, і вони більше, напевно, пов’язані якраз із можливістю втягнення США в цей конфлікт і спробою відбиття якогось нападу на Тайвань, якщо він, не дай Боже, трапиться”, — висловив думку експерт.

Він вважає, що найкращий вихід із ситуації — не доводити справу до спроб захоплення Тайваню військовим шляхом.

“І з цього погляду будь-які контакти між Китаєм і Сполученими Штатами, звісно, мають вітатися”, — упевнений Подвиг.

Читайте також: У війні на Корейському півострові більше зацікавлений Китай, ніж Росія — аргументи Божка

Нагадаємо, Вашингтон і Пекін після 5-річної паузи відновлюють ядерні переговори.

Прямий ефір