“Я краще на українську перейду”: про життя в покинутій російською владою Суджі розповідають місцеві жителі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Іван Дядечко, Тетяна Урсова та Михайло Макаренко — громадяни РФ з-під Суджі, кинуті російською владою напризволяще. Проєкт “Непотрібні Путіну” створений, щоб показувати життя фронтової Курської області, яку російська влада залишила без підтримки, не надаючи жителям можливості евакуації та продовжуючи обстрілювати мирне населення, повідомляє FREEДOM.

Мешканці Суджі розповідають українським військовим про своє життя і передають привіти своїм рідним, які їх розшукували.

“Я, Іван Дядечко, проживаю в місті Суджа. Живий, здоровий. Нормально живу. Великий привіт від мене і від бабусі Маші внучці Ані. А також моїй племінниці, яка проживає в Празі. Бажаю здоров’я і нехай себе бережуть”, — розповів житель Курщини.

На зауваження українських військових про те, що Іван Григорович чудово розмовляє українською мовою, він зазначив, що тривалий час працював в Україні, в місті Суми на заводі.

“Та я б краще українською говорив. Дуже багато хочеться сказати, але часу немає. А мову українську знаю, тому що 16 років у Сумах жив і працював на заводі. Там і вдалося вивчити”, — додав суджанець.

Тетяна Урсова та Михайло Макаренко наразі теж проживають у місті Суджа. Вони прийшли в українську військову комендатуру, яка з перших днів її створення в місті надає всебічну допомогу місцевим жителям, отримати перепустки.

“Залишилися ми в місті Суджа, саме зараз живемо на Гончарівці. Ось прийшли отримати перепустки. Усім своїм передаємо привіт. Якщо хто побачить — ми живі, здорові. Усе нормально. Ми вас дуже любимо”.

Читайте також: Воду і хліб нам доставляють українці: жителі Суджі звертаються до своїх родичів у проєкті “Непотрібні Путіну”

Нагадаємо, кадри з фронтової Курської області показують складну ситуацію в регіоні, де російська влада покинула людей без підтримки, не надає можливості евакуації та продовжує обстрілювати мирне населення. Родичі жителів Курщини переживають за своїх близьких і чекають хоча б якоїсь звістки від них.

Прямий ефір