Україні важливо стежити за останнім етапом російсько-білоруських військових навчань “Союзна рішучість-2022”, коли відбуватиметься відведення військ. Про це сьогодні, 7 лютого, у програмі “Інформдень” розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Він нагадав, що у навчаннях буде задіяно не менше 30 тис. військовослужбовців Російської Федерації.
“Плюс авіація, плюс ракетні комплекси “Іскандер” та інша зброя, яка перекидалася до Білорусі, і зараз перебуває на кордоні з Україною. Тобто ці навчання характеризуються великою кількістю залучення російських військових”, – сказав Мусієнко.
Експерт наголосив, що ці навчання представляють певні загрози для України, на додаток до напруженості на двох інших напрямках кордону – східному та південному.
“Для нас визначальною буде фінальна стадія цих навчань через те, що потрібно буде відстежувати, скільки російських військ і в який період часу вийдуть з Білорусі. Тому що після попередніх військових навчань “Захід-2021″ війська виходили дуже повільно. І виходили, паралельно проводячи військові навчання”, – зазначив Мусієнко.
Крім того, Росія продовжує активно тиснути на Білорусь з метою отримати у постійне користування щонайменше два військових аеродроми для розміщення повітряних сил РФ.
“Один із них – аеродром “Барановичі” [у Брестській області]. Це південно-західний напрямок, поблизу кордону України. Якщо Білорусь дозволить це зробити, значить, на постійній основі в Білорусі можуть з’явитися бази російських повітряних сил. Відповідно, це й засоби протиповітряної оборони та засоби прикриття цих аеропортів, наприклад, ті ж оперативно-тактичні ракетні комплекси “Іскандер”, – додав експерт.
“Тому для нас кульмінацією буде завершення цих навчань, і те, чи буде ухвалено рішення про допуск на постійній основі та розміщення баз російських військових”, – резюмував Мусенко.
Читайте також: Завтра лідери “Веймарського трикутника” зберуться у Берліні