У “Грузинській мрії” відреагували на відмову двох опозиційних партій від мандатів і заявили, що не потребують опозиції в парламенті. Але робота парламенту в межах однопартійної системи абсолютно неможлива. На цьому сьогодні, 14 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.
“Грузинська мрія” дійсно наразі не закликає опозиційні партії Грузії, які пройшли 5% бар’єр на виборах, щоб вони увійшли до парламенту. “Грузинська мрія” говорить про те, що вона не потребує опозиції в парламенті й що він цілком може функціонувати без опозиції. Хоча це, звичайно ж, абсолютно неможливо, щоб парламент функціонував у межах однопартійної системи. Тим паче коли міжнародна демократична спільнота не визнає підсумки виборів”, — зазначив політолог.
Він додав, що такими діями “Грузинська мрія” дедалі більше й більше опиняється в ізоляції, створює проблеми й собі, й державі.
“Звичайно ж, це все позначиться на розвитку Грузії: на економіці країни, на соціальних, політичних правах кожного громадянина. І така спадщина у держави буде насамперед через амбіції одного олігарха Іванішвілі та прихильників “Грузинської мрії”. Тому ситуація в країні зараз дуже складна”, — додав Читадзе.
Водночас він зазначив, що боротьба триває.
“Фактично щодня в Грузії проводяться демонстрації. Іноді численні, іноді не дуже, але водночас грузинська громадськість фіксує свою позицію, що для неї неприйнятна фальсифікація виборів і проведення ось цієї антидемократичної та проросійської політики, яку зараз веде провладна партія в Грузії”, — зазначив гість ефіру.
Він додав, що нині Грузія перебуває в глибокій політичній кризі. Одним із рішень вийти з цієї кризи можуть стати нові парламентські вибори.
“Ці нові вибори, звичайно ж, можуть бути. Я думаю, тиск на “Грузинську мрію” має посилитися, щоб вона пішла на поступки. Поки що не запроваджено санкції проти представника провладної партії — Бідзіни Іванішвілі. А ці санкції просто необхідні. Щодо парламентських виборів, звісно ж вони мають проводитися, але я думаю, що під адміністрацією насамперед Європейського Союзу, якщо це буде можливо. Бо якщо вибори будуть проводитися під адміністрацією Центральної виборчої комісії Грузії, то вони знову будуть фальсифіковані й ніяк не відповідатимуть демократичним стандартам”, — підсумував Ніка Читадзе.
Читайте також: Російський вплив на вибори в Грузії може стати загрозою для демократій в усьому світі, — Кутелія