Виступ у Конгресі США — чому проводять паралель між Зеленським і Черчиллем, пояснив Фесенко

Виступ президента Зеленського в Конгресі США. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль — не єдині, хто виступав в Конгресі США. Але паралелі між двома лідерами почали проводити ще навесні 2022 року і в самій Великій Британії, і в усьому світі, у перші тижні, перші місяці повномасштабної війни, розв’язаної Росією. Про це сьогодні, 1 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.

“Цей виступ Черчилля 1941 року і нинішній виступ Зеленського — вони ж об’єднані обставинами, духом спротиву, прагненням до перемоги, про необхідність забезпечити союз країн, які чинять опір фашистській агресії. Тоді агресії фашистської Німеччини, зараз агресії фашистської Росії. І це звернення до нації, яка завжди боролася за ідеали демократії. США необхідна спільна боротьба, необхідна підтримка. Ось це спільне. І я згоден із тим, що цей виступ у Конгресі, крім державних нагород, — це символічне визнання. Байден, який обіймає нашого президента, — зовсім інша картина, ніж була, припустімо, рік тому, наприкінці серпня – початку вересня 2021 року, зовсім інше ставлення. Тому що Україна на це заслужила, заслужив і сам Володимир Зеленський. Як до нього дійсно ставляться американські конгресмени, американські політики. Адже це щирі емоції, щирі почуття, це визнання і нашої країни, і Володимира Зеленського як видатного політика, який справді виявив не тільки особисту мужність”, — сказав він.

На думку політолога, величезна особиста політична та медійна активність Зеленського стали головною зброєю України на міжнародній арені.

“Є зброя, яка воює проти агресора всередині країни, а є зброя, яка воює за Україну в інформаційно-політичній, міжнародній сфері. І такою зброєю став Володимир Зеленський, тому що він заряджає емоції. У перші дні спротиву, які справді принесли Зеленському світову славу, він став емоційним імпульсом стійкості українців, він його ретранслював в українське суспільство, але він його ретранслював і у світ, і світ зрештою відгукнувся й почав нам дедалі активніше допомагати. І цей імпульс зберігається”, — вважає Фесенко.

Він нагадав, що Зеленський привіз імпульс українського опору з Бахмута Донецької області, що воює, до Білого дому і до Конгресу США.

“Символом цього спротиву, цього емоційного імпульсу українського духу опору, про який дуже добре сам Володимир Зеленський сказав, символом цього стали медаль, яку привіз Зеленський із фронту і передав її президенту США. Стяг український. Український прапор бойовий, який теж із Бахмута був привезений до Конгресу США. Цей емоційний імпульс працює, об’єднує в підсумку всю величезну міжнародну коаліцію на підтримку України. А пов’язує це все президент України своєю величезною, інформаційною, політичною і загалом просто особистою активністю”, — каже Фесенко.

У цьому контексті політолог нагадав про давню дискусію — що важливіше — особистість в історії чи історичні обставини, народні маси?

“Історична особистість завжди виступає в ролі каталізатора, виступає тим суб’єктом, який може розпочинати процеси, надавати їм додаткової сили. І Володимир Зеленський опинився в потрібний час у потрібному місці і своєю активністю посилив український спротив і пов’язав його з міжнародною підтримкою нашої країни”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Виступ Зеленського в Конгресі США став величезним емоційним імпульсом, — Фесенко про інструменти президента України

Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що немає жодних сумнівів, що людиною 2022 року є президент України Володимир Зеленський, а країною року — Україна. Український президент став уособленням стійкості та лідерства, а народ — непереможності духу.

Прямий ефір