Китай остаточно зрозумів, що путінська РФ — слабкий, навіть не те, що молодший партнер, а ведений, дослухатися до думки якого необов’язково. Китай розуміє, що йому краще облаштовувати відносини з проактивною і суб’єктною Україною, ніж із токсичною Росією. Про це сьогодні, 4 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко, коментуючи інформацію, що Китай візьме участь у зустрічі на тему української формули миру в Саудівській Аравії 5 і 6 серпня.
“Після пригожинського перформансу і після терору, влаштованого в Білорусі, після блокади чорноморської акваторії, що публічно мати хоч якісь взаємини з путінською Росією — це принесе Китаю значні репутаційні втрати. І вони також розуміють, що в Росії виходу немає, вона під санкціями, вона і так буде їм продавати все, що потрібно Китаю — і газ, і нафту та іншу сировину. Тому зважати якимось чином на її геополітичні інтереси або підтримувати політичну позицію, або тим більше продавати їм якесь озброєння абсолютно не є обов’язковим. Тут якраз потрібно шукати таке приєднання до цього суспільства в Саудівській Аравії, до цієї зустрічі цілей для самого Китаю”, — сказав він.
Політолог нагадав, що Росія обстріляла вже зафрахтоване зерно в українських портах Одеси, Чорноморська, Ізмаїла, зокрема постраждала партія кукурудзи, яка мала йти до Китаю.
“Тому я думаю, що вони точно не в захваті від цього ракетного терору”, — уточнив він.
Також, за словами Буряченка, Китай зараз вибудовує два нові маршрути нового “шовкового шляху”, однією з кінцевих точок якого буде Туреччина. На тлі цього Пекіну не байдужа ситуація блокади Чорного моря.
“У будь-якому разі буде йти через чорноморську акваторію. Чи потрібна Російська Федерація як держава-терорист і спонсор тероризму в акваторії Чорного моря, яка потім зможе ж Китай шантажувати щодо його постачань до Європи, коли цей “шовковий шлях” буде закінчуватися, вже буде прокладений? Тому Китай дивиться далеко наперед і розуміє, що підтримка Російської Федерації вже на цей момент є абсолютно шкідливою в усіх відношеннях. І, звичайно ж, йому краще налаштовувати взаємовідносини з проактивною Україною, яка багато пропонує, має значну суб’єктність на світовій арені”, — каже Буряченко.
Тим паче, акцентував він, що українська формула миру — це, по-перше, формула перемоги України над путінською Росією і формула перемоги всього світу над путінським терором, бо там входить багато важливих для світу пунктів.
“Це екологічна безпека, ядерна і хімічна. Це все те, чим путінський режим шантажує весь світ не тільки під час війни проти України, а й на різних континентах, коли, по суті, ставлять на межу голоду мільйони на різних континентах і тощо. Чи розуміє це Китай? Звичайно ж, розуміє, дивиться наперед і робить абсолютно правильну геополітичну ставку”, — розповів політолог.
Він зауважив, що Китай усіх привчив до своєї прокитайської позиції, насамперед.
“І що вони рішучі, але не дуже акуратні у своїх зовнішньополітичних кроках. Тому я не думаю, що це буде якесь радикальне рішення з боку Китаю. Але всі висновки щодо російського путінського терору Китаєм уже зроблено. У цьому в мене немає абсолютно жодних сумнівів. Їм потрібно реалізовувати свої економічні взаємовідносини, які вони хочуть реалізувати вже багато-багато років з багатою Європою, вибудувавши новий “шовковий шлях”. Для цього їм потрібна чорноморська акваторія, дружба з Україною, дружба з Туреччиною. І якраз Туреччина може бути в цьому розкладі їхнім старшим партнером, який забезпечуватиме їхню реалізацію товарів через басейн Чорного моря, можливо, разом і з Україною, але в будь-якому разі без Росії”, — підсумував Олексій Буряченко.
Читайте також: Нейтральні країни зацікавлені в українській формулі миру, — радник глави ОПУ
Нагадаємо, раніше Буряченко заявив, що перемовини в Саудівській Аравії — це провісник нової архітектури світової безпеки, яка ґрунтуватиметься на формулі миру президента України Володимира Зеленського. На цих перемовинах Україна стане ближчою до країн глобального Півдня, Азії, Африки та Далекого Сходу. За великим геополітичним столом у Джидді Україна та країни-учасниці заходу зможуть досягти великого геополітичного прориву.