Виробництво військової техніки у РФ навіть близько не встигає за втратами російської армії, — Матвєєв

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Виробництво нової військової техніки у Російській Федерації навіть близько не встигає за темпами втрат російської армії в Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Найголовніше, що виробництво нової техніки не встигає за темпами втрат навіть близько. І, наприклад, якщо ми говоримо про бронетехніку насамперед, про танки, про БМП, то взагалі існування й дії хоч якоїсь російської армії зараз зумовлені тим, що на складах залишилося багато старої радянської техніки. Її колись виробляли у величезних кількостях, складали, й вона так і стояла ніби на зберіганні. Велика частина цієї техніки перетворилася на мотлох, але і його відновлюють. І ось за це все зі складів взялися російські оборонні заводи та почали активно відновлювати. Це БМП-2, там БМП-1 теж, природно. Танки від Т-62, навіть від Т-55 до Т-80. Це все дістається зі складів”, — сказав він.

Військовий експерт наголосив, що за 2,5 року повномасштабної війни РФ проти України більшу частину всього, що було більш-менш ремонтопридатним, уже використано.

“І далі йде більше й більше саме мотлоху, тобто якихось залишків, з яких знімали запчастини, які згнили сильніше, бо стояли в гірших умовах зберігання. Тому що умови зберігання були різні, починаючи від якісного — у приміщеннях, промаслені, та закінчуючи просто коли танки стоять на вулиці й на них ніхто не звертає уваги. І чим далі, тим менше цих машин можна буде відновити. І тим більше зусиль потрібно буде докладати, щоб їх відновлювати, тобто замінювати все більше елементів. Тому, звичайно, темпи виробництва знизяться. Тому що одночасно з цим темпи виробництва саме нової техніки з нуля, танків Т-90М, БМП-3, не сильно зросли”, — сказав Матвєєв.

Він уточнив, що ті заводи, які були у РФ, завантажили по максимуму, але нових цехів не побудували. Військовий експерт навів думку аналітиків, що до кінця 2025 року Росія залишиться вже без відновлених танків, але до цього моменту ще й темпи виробництва знизяться.

Матвєєв також зазначив, що Росія вже не використовує масово крилаті ракети під час атак на територію України, як це було на початку повномасштабного вторгнення.

“Тобто, очевидно, немає великого запасу цих ракет і не виробляються вони в такій кількості, щоб здійснювати ці нальоти регулярно. Тому я думаю, що вони будуть їх накопичувати кілька тижнів, кілька місяців і потім запускати однією масштабною атакою. Тобто очевидно, що їхня кількість явно скоротилася у виробництві”, — сказав він.

Читайте також: Як скоротилися запаси військової техніки в Росії з початку війни — дані (ВІДЕО)

Прямий ефір