Виробництво “Орешника” та подібних ракет неможливе без західних технологій та компонентів — думка

Уламки ракети "Кедр"/"Орешник". Фото: ap.org

Російська розробка “Орешник” є модифікацією радянської бойової системи РСД-10. Це не нова ракета, але її виробництво неможливе без західних технологій та компонентів. Як і виробництво інших ракет цього типу, які здебільшого перебувають на озброєнні недемократичних режимів. Про це сказав авіаційний експерт, член громадської ради при Державіаслужбі Богдан Долінце в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Це засоби озброєння, які існували. Просто після виходу з так званого договору про нерозповсюдження ракет малої та середньої дальності Росія фактично відновила цей вид озброєнь. У світі невелика кількість країн має ракети середньої дальності. Це Китай, Індія, Ізраїль, Іран, Пакистан та Росія. Ми бачимо, що загалом розвинені країни не розвивають такі види озброєнь, переважно це вид озброєння якраз недемократичних режимів. Інша важлива частина — ці ракети, зокрема російські, критично залежні від західних компонентів, без доступу до західних технологій та до західної компонентної бази виробляти цю зброю неможливо”, — розповів гість ефіру.

На його думку, єдиною адекватною відповіддю Заходу на розвиток та використання таких видів озброєнь Росією може бути посилення не лише протиповітряної, а й протиракетної системи України.

“Це побудова комплексів Aegis, призначених для виявлення знищення таких ракет. Це передача мобільних систем типу THAAD, яка здатна на відстані 200 км виявляти та знищувати такі ракети”, — вважає Долінце.

Він також вважає, що потреба в ракетах середньої дальності існує і в Європи, проте вийти на їхнє виробництво вона зможе лише через 7-10 років.

“Власне, потреба у таких озброєннях існує. Раніше, ще у 1980-1990 роках, ракети середньої дальності були у Франції та Великій Британії на території Європейського Союзу. На сьогодні цих ракет вони не мають. Але треба розуміти, що ця школа, умовно кажучи, технологічна база, школа побудови таких видів озброєнь існує. Але для створення таких ракет необхідно, як правило, від 3 до 5 років лише на розробку. І потім ще кілька років для створення виробничих потужностей для того, щоб фактично ці ракети можна було будувати. Загалом ми маємо, що лише через 7-10 років Європа зможе такі ракети отримати на озброєння”, — резюмував авіаційний експерт.

Читайте також: “Найновішому” російському “Орешнику” мінімум 7 років — аналіз уламків

Нагадаємо, раніше директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун заявив в ефірі телеканалу FREEДОМ, що погроза російського диктатора Володимира Путіна щодо нового удару ракетою “Орешник” по Україні є блефом.

Читайте також: “Незбивний” “Орешник”: реальну загрозу від путінської пропаганди відокремив військовий оглядач

Прямий ефір