Випуск міста-героя: у Харкові учні попрощалися зі школою в укритті (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Харкові, попри майже щоденні повітряні тривоги, обстріли та відсутність електрики, розпочалися випускні бали. Понад вісім тисяч випускників отримали атестат про закінчення середньої школи. Тисяча з них — із відзнаками, зокрема й за високі бали під час складання національних мультипредметних тестів (НМТ). Одна з перших церемоній випуску пройшла в Харківській школі-укритті, повідомляє FREEДОМ.

Уперше майже за два з половиною роки повномасштабної війни в Харкові проводять випускні. Однак через постійний ризик обстрілів міста локації для них обирають під землею. Така можливість з’явилася після того, як було обладнано укриття, здатні вмістити достатню кількість людей. Так, один із перших балів для 50 медалістів провели в приміщенні одного з центрів дитячої та юнацької творчості. Церемонія розпочалася з гімну України та хвилини мовчання за загиблими у війні, яку розв’язала Росія проти України.

Випускниця ліцею №160 Аріна — володарка золотої медалі. Дівчина каже, що ці останні два з половиною роки навчання стали справжнім випробуванням.

“Перші місяці я перебувала в Харкові, але ставало все важче, й ми переїхали на деякий час до Львова. Але на початку осені 2022 року ми переїхали знову до Харкова, й відтоді ми тут. Звісно, було трохи важко через вимкнення світла вчитися, особливо готуватися до НМТ, бо треба багато зробити. Але коли немає світла, майже нічого не зробиш. Але все вийшло”, — розповіла Аріна.

За результатами тестів у 16-річної Кіри — срібна медаль. На випускний вона ретельно підбирала сукню й дуже мріяла нарешті побачитися з друзями та вчителями особисто.

Про те, що харківські випускники 2024 року зможуть офлайн провести бали, стало відомо буквально напередодні церемоній прощання зі школою. Такий захід був пов’язаний насамперед із безпекою. 

“Щиро вдячна всім, хто допоміг організувати такий захід, тому що, звичайно, всім хочеться випускного. Може, без такої пишності, але що є! Це дуже хороший варіант, я неймовірно вдячна ще раз!”, — наголосила випускниця Харківського ліцею №160 Ганна Ісаєва.

На цьому випускному в укритті зібралися учні з 16 міських закладів освіти. За словами викладачів, на церемонію вручення атестатів запросили 68 медалістів і тих, хто з відзнакою склав національне тестування.

“Це — зірковий випуск! Ми випускаємо десять медалістів, уявляєте? На жаль, тільки п’ять у Харкові, інші виїхали вже. І це такий зірковий випуск… Я пишаюся цими дітьми, вони були відмінниками з першого класу!”, — сказала директорка Харківського ліцею №160 Лариса Шевченко.

“Того року було 43 медалісти загалом, цього року ми показали гарний результат — 68 осіб. Золота більше, ніж срібла. У нас є хороший результат і за результатами національного мультипредметного тесту. У нас близько 10 осіб, які мають 200 балів, вони абсолютні переможці, і для нас це знакова подія!”, — додала завідувачка центру освітніх технологій Немишлянського району Харкова Дар’я Карюк-Виноградова.

Разом зі свідоцтвом про повну загальну середню освіту випускники отримали й пам’ятну відзнаку “Випуск міста-героя Харкова 2024”.

Більша частина цих випускників уже визначилися і з подальшим вибором вишів, у яких хочуть навчатися далі. Кажуть, вищу освіту хочуть також здобувати в Україні.

Читайте також: Близько 70 об’єктів: армія РФ знищує архітектурні пам’ятки Запорізької області (ВІДЕО)

Прямий ефір