Росія використовує гібридні методи, успадковані від Радянського Союзу, для перевірки меж дозволеного у країн Північноатлантичного альянсу (НАТО) та Європейського Союзу, застосовуючи тактики провокацій і диверсій. Таку думку сьогодні, 5 січня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи інформацію про глушення сигналу GPS над кількома країнами Європи російською РЕБ у Калінінграді.
“Це одна з гібридних форм, і тут немає нічого дивного. Радянський Союз аналогічно провокував гібридними методами Захід, постійно демонструючи, на що вони здатні, що вони можуть робити і які у них є можливості. Росія — спадкоємиця гібридних методів СРСР і аналогічно намагатиметься порушувати дію елементів зв’язку країн Північноатлантичного альянсу і всього Європейського Союзу, країни якого перебувають у радіусі дії цих засобів”, — сказав він.
Оглядач наголосив, що росіяни випробовують межі дозволеного у країн НАТО та ЄС.
“Для того, щоб зрозуміти, це та межа чи ні, її необхідно перейти — запустити ракету на територію Польщі, яка “випадково” збилася з координат. Залетіти на територію Польщі кількома ударними вертольотами, нехай навіть військ Білорусі, проте порушити повітряний простір. Використовувати повітряний простір Румунії, щоб завдавати ударів дронами-камікадзе типу “Шахед” по території України, значну частину шляху пролітаючи саме в повітряному просторі Румунії, і як поводитиметься Бухарест? І багато інших диверсій, наприклад, у морській зоні”, — акцентував Коваленко.
У цьому контексті він нагадав, що в СРСР існували спеціальні підрозділи, спеціалізовані в проведенні диверсійних операцій у Балтійському морі.
Читайте також: Росія може збільшити кількість гібридних атак проти Європи — прогноз
Нагадаємо, з 15 грудня літаки, які перебувають над південною частиною Балтійського моря, відзначають помилки в навігації. Вчені вважають, що це може бути викликано радіоелектронною базою боротьби, розташованою в Калінінградському регіоні Росії. Про це у соцмережі Х повідомив член дослідницької мережі Mastodon Маркус Джонсон.