Винищувач F-16 не буде геймченджером, але зіграє суттєву роль на війні РФ проти України — прогноз експерта

Винищувач F-16. Фото: lockheedmartin.com

Винищувачі F-16 будуть хорошим протистоянням російським літакам. Про це сьогодні, 2 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Якщо ми говоримо про літаки F-16 та російську авіацію, то F-16 будуть хорошим протистоянням російським літакам. Чому? Тому що більшість російських літаків — це модернізовані радянські літаки. Росія заявляє, що у них є літаки п’ятого покоління. Насправді, тут є багато питань до літаків п’ятого покоління — ми говоримо про Су-57. Швидше, це літаки четвертого плюс покоління. Усе, що стосується літаків Су-35, Су-34 та інших літаків, які були нібито розроблені вже за Росії, — це літаки четвертого покоління й без будь-яких “плюсів”. Тому що, в принципі, більшість цих літаків успадковані від Радянського Союзу й модернізовані або частково змінені”, — сказав він.

За словами експерта, Радянський Союз сильно страждав від відсутності якісної авіоніки та відсутності якісних авіаційних двигунів, ці проблеми отримала у спадок й Російська Федерація.

“З 2012 року, коли РФ почала активно продавати свої літаки, більшість із них було обладнано французькою авіонікою. Ми говоримо про те, що зараз з урахуванням санкцій й обмежень Росія не може отримувати якісні електронні компоненти для своїх літаків. Вони й надалі опускатимуться у своїй якості та можливостях виконання завдань. Тому все, що ми чуємо про російські літаки — це завищені тактико-технічні характеристики. По тому, як знищуються російські літаки… Ті ж Су-34 — кількість знищених йде нарівні зі старими радянськими Су-25. Я думаю, це досить вагомий аргумент для того, щоб зрозуміти, що в Росії немає літаків четвертого плюс покоління”, — вважає Храпчинський.

Водночас він підкреслив, що літак F-16 багатофункціональний й виконання ним завдань залежить від озброєння.

“Тут слід сказати, що ми в принципі говоримо про виконання цим літаком різного класу завдань. Тут усе залежатиме, які завдання буде поставлено безпосередньо Силами оборони — або захищати повітряний простір України від масованих ракетних ударів, а також ударів, припустімо, дронами Shahed, або ж це буде робота на прикордонній прифронтовій лінії, по російській авіації, яка скидає КАБи та яка запускає ракети малої і середньої дальності”, — сказав експерт.

Храпчинський нагадав, що Нідерланди — це одна з країн, які дозволили використання літаків F-16 на території РФ.

“Тому великий спектр завдань стоїть перед літаком, й тут все залежить від глобальної тактики ведення бою, яку оберуть наші Сили оборони. Але слід сказати, що в експертному середовищі йде занадто занижена оцінка цих літаків за їхніми можливостями. Тут треба не забувати, що більшість літаків, які ми отримаємо, — досі немає інформації у відкритому доступі, яка це буде модифікація. Або це буде “блок 50”, або “блок 70″. Також не говориться, що є приховані тактико-технічні характеристики, є надможливості, які можуть використовувати пілоти. Тому я б сказав, що цей літак не буде геймченджером, але при цьому цей літак відіграватиме суттєву роль у закритті повітряного простору”, — сказав він.

Читайте також: Технічні фахівці з обслуговування F-16 уже готуються і виконують необхідні завдання в Україні, — Мусієнко

Нагадаємо, речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш розповів, що підготовка пілотів для управління винищувачами F-16 вже перебуває на завершальному етапі: вони напрацювали необхідну кількість польотогодин.

Прямий ефір