Винні у цій провокації мають бути притягнені до відповідальності, — Кулеба відреагував на псування українського зерна на польському кордоні

Розсипане зерно на кордоні у Польщі. Фото: facebook.com/KonfederacjaLublin

Псування українського зерна на польському кордоні є неприпустимим. Про це сьогодні, 12 лютого, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи ситуацію на польсько-українському кордоні, де поляки розсипали українське зерно з вантажівок, інформує FREEДОМ.

“Будь-який фермер повинен знати, скільки важкої праці потрібно, щоб виростити зерно, особливо у воєнний час. Заради дружніх українсько-польських відносин винні у цій провокації мають бути притягнуті до відповідальності”, — написав Кулеба у соцмережі Х.

Інцидент стався поблизу прикордонного переходу Ягодин — Дорогуськ. Протестувальник, які перекрили дорогу українським вантажівкам, розсипали з фур зерно.

“Після отримання інформації про розсипане польськими фермерами зерно з українських тірів, які були опломбовані після відповідних митних процедур і рухалися транзитом до Литви, посольство і генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулося до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом цього ганебного злочину. Польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури”, — повідомив посол України в Польщі Василь Зварич.

У Державній прикордонній службі України (ДПСУ) з посиланням на польських колег поінформували, що сьогодні, станом на 10:00, розпочались акції протесту польських фермерів неподалік від пункту пропуску “Зосін”.

“Протестувальники мають намір здійснювати пропуск по три вантажні транспортні засоби вагою понад 3,5 тонни на годину. Легкові автомобілі, автобуси, транспортні засоби з гуманітарною допомогою, а також транспортні засоби до 3,5 тонни в обох напрямках будуть оформлятись у звичайному режимі”, — йдеться у повідомленні українських прикордонників.

Також у ДПСУ звернули увагу, що майже 150 осіб пікетувальників та 20 одиниць сільгосптехніки розпочали блокування руху біля пункту пропуску “Долгобичув”.

“Обмежено рух вантажівок вагою до 7,5 тонни в обидва боки, а також вантажівок вагою понад 7,5 тонни на вʼїзд в Польщу. Учасники акції протесту мають намір пропускати по два вантажні автомобілі на годину в обидва напрямки”, — повідомили в Держприкордонслужбі України.

Також польські фермери поновили свої дії з блокування руху вантажних транспортних засобів на напрямку пунктів пропуску “Медика — Шегині”. За наявною інформацією, вони пропускатимуть по одній вантажівці в годину. На пропуск легкового автотранспорту та автобусів акція протесту поширюватись не буде.

У ДПСУ нагадали, що з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту на автошляхах, які ведуть через пункт пропуску “Дорогуськ — Ягодин” та “Хребенне — Рава-Руська”. Зранку на цих напрямках в бік України на території Польщі в чергах сукупно перебували 1050 вантажівок. А рух через них вантажними транспортними засобами значно знизився.

Читайте також: Євроінтеграція України дещо лякає західних фермерів — розбір Марчука

Нагадаємо, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що блокування кордону з польської сторони є додатковим ударом по економіці України.

Прямий ефір