Вимога Путіна скасувати санкції підтверджує, що вони боляче б’ють по російській економіці, — Попович

Западные санкции сильно ударили по российской экономике. Иллюстративный коллаж: outsidethebeltway.com

Росія намагається удавати, що санкції не завдають їй шкоди, хоча насправді її економіка стрімко занепадає. Саме вимоги Росії в переговорному процесі скасувати санкції підтверджують той факт, що вплив санкцій на російську економіку викликає серйозні труднощі. На цьому сьогодні, 28 березня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував військовий оглядач Денис Попович.

“Попри запевнення політичного керівництва РФ про те, що санкції ніяк не позначаються на російській економіці, це не так. Санкції впливають на економіку РФ, і ми це бачимо. Вони впливають на нафтогазовий сектор. Вони впливають на ситуацію з курсом рубля. Ми бачимо, що падають цілі галузі економіки Російської Федерації. Доводиться тримати високу облікову ставку Центробанку. Йде розгін інфляції. Зазначу, що санкції почали впливати буквально останні кілька місяців. Особливо після того, як були накладені обмеження саме на нафтогазовий сектор. Санкції б’ють. Всупереч тому, що Путін надував щоки, він прекрасно розуміє: є прямий вплив. І перше, чого він хоче домогтися на переговорах, це зняття санкцій або їх пом’якшення”, — розповів військовий оглядач.

Він звернув увагу, що Російська Федерація намагається обходити ці санкції, і в деяких сегментах у неї виходить, особливо через країни-партнери РФ.

“Нагадаю, наприклад, Китай не приймає зараз санкційний рух проти Російської Федерації. І хоча він не афішує тісне співробітництво з Росією, левова частка товарів подвійного призначення постачається в Росію саме з Китаю. Ці товари можуть бути представлені як товари для цивільного сектору, які одночасно можуть підходити й для військового виробництва. Мова йде про компоненти для виробництва дронів або про самі дрони, які можна купити на різних китайських платформах, в тому числі й зусиллями приватного сектора. Зазначу, що у РФ теж є волонтери, які намагаються допомагати російській армії, в тому числі й закуповуючи різні компоненти на китайських платформах. Крім того, є компоненти чисто для цивільної техніки, грубо кажучи, навіть для тих же пральних машин. І ці компоненти можна використовувати для військового будівництва. Так, звичайно, вони не забезпечують такої якості й тих вимог, які пред’являються саме до військового виробництва, але в обмеженій формі цілком можуть бути використані і для виробництва озброєння”, — розповів Денис Попович.

Читайте також: У Росії зростають витрати на війну проти України — аналіз ситуації (ВІДЕО)

Нагадаємо, Європейський Союз не планує послаблювати санкції проти Росії й дозволяти підключення російських банків до міжнародної системи SWIFT, попри вимоги Москви про часткове зняття обмежень в обмін на угоду про припинення вогню у Чорному морі.

Прямий ефір